DE BEUKENKAMPSTRAAT CAST "n"R ORANJE!!' Tijdens het Grachtenconcert werd weer genoten door het in grote getale aanwezige publiek. emoties, hun doen en laten. Op het laatste moment komt dat heel goed uit de verf. De Helderse Krant van zaterdag 9 juni besteedt een hele pagina aan de echte bieb-geschie- denis. Met het hele gezin boeken halen, in de rij staan om de kans te krijgen een boek te mogen lenen, een lees- én een leerboek, stuivers bij elkaar leggen om het leenbedrag te kunnen betalen. Echt verplaat sen in de tijd doet ons het verhaal van Jan Kreijger. Na pensioenering bij de Koninklijke Marine wordt zijn vader conciërge in de biblio theek aan de Breewaterstraat, met vrij wonen en verwarming. Voor de kleine Jan valt dat niet mee. Een eigentijds huis in de Vogelwijk ver ruilen voor een huis in het centrum met gebreken, maar vooral het 'ver ruilen' van vriendjes. Toch brengt het leven daar veel geluk. Wat is hij van de bibliotheek gaan houden. Als zij gesloten is, sluipt Janneman naar beneden. Hij steekt zijn neus ook in boeken die niet echt voor hem bestemd zijn. Het wordt helemaal spannend als daar een jonge dame als typiste gaat werken: Rita van den Boom. Bijeengebracht door de bibliotheek gaan Jan Kreijger jr. en Rita een verbintenis aan voor het leven. De bibliotheek onthult meer van zulke geschiedenissen, als we even gaan snuffelen binnen het boe kenbestand. Het boek mag terzijde worden gelegd op 10 juni. Dan is het Grachtenconcert aan de Keizers gracht, onder een stralende zon. Als we de Helderse Krant lezen, weten wij niet altijd wat zij in huis heeft. Neem nu Delano Weltevreden. Een musicus pur sang die kennelijk niet voor het goede beroep heeft geko zen. Neem ontslag beste man, nu kan het nog! Het volgende jaar zul len nog meer mensen met of zonder bootje toestromen, om te genieten van bekende en minder bekende zangers en musici. Bijna vergeten, bijna verdrongen is het Europees kampioenschap voet bal, georganiseerd door Oekraïne en Polen. Overal, ook in onze stad, is te zien en te horen dat 'wij' win nen. Complete straten - met de Beukenkampstraat voorop - kleuren oranje. Na drie wedstrijden, met nul punten en nul doelpunten is het over en uit. De kampioenen zijn van hun voetstuk gevallen; zij sleu ren in hun val de coach mee (of is het omgekeerd?). Hoe dan ook, de waarde van het sterrenteam op de transfermarkt is tot een bedenkelijk peil gezakt. Wij richten ons alweer op nieuwe kansen, die zich tijdens de Olympische Spelen in Londen zeker voor zullen doen. Soms is een kans niet wat het lijkt. 'De brede maatschappelijke discussie' over een nieuw stadhuis biedt de kans om de eigen sores onder de aandacht te brengen. Onze zeer gewaardeerde spuitgasten moeten zoiets heb ben gedacht, en prompt verschijnt achter het glas van de transparante brandweerkazerne de tekst: 'Eerst de toekomst voor de brandweer 29

Levend Verleden - Den Helder | 2012 | | pagina 29