Hedendaagse Historische Voorvallen Willem van der Paard April De winter mag dan wel voorbij zijn, maar dat weerhoudt Helderse wildbreiers er niet van onze Jut ter op de kop van de Beatrixstraat van een warme, kleurrijke jas te voorzien. Op zijn zuidwester prijkt een gebreide muts. Filmhuis Zevenskoop zit er minder warmpjes bij. Wel weet het een huurcontract los te peuteren bij de gemeente. Met dit contract op zak en dus het veilig stellen van het voortbestaan voor tenminste tien jaar kan de oude filmprojector worden vervangen door een digitale. Met het afscheid nemen van de ouderwetse filmrol len gaat een stukje bioscoopro- mantiek ter ziele. Over vervanging gesproken: het verzorgingshuis Prinses Margriet - oorspronkelijk neergezet als internaatsgebouw voor studenten van de zeevaartschool - wordt ingeruild voor te bouwen appartementen aan de Beatrixstraat. Onze Jutter met warme trui en muts. (Foto's: Willem van der Paard.) Volgens Woningstichting is het gebouw op. Sloop zit diep in de Hel- derse genen. Met een beetje reno vatie blijft het een aantrekkelijk ge bouw op een unieke locatie. Waar schijnlijk te duur voor sociale huis vesting. Eén op de zeven huurders in Den Helder woont 'scheef': zij verdienen teveel voor hun huurwo ning. Bijna is die huur door een re geringsmaatregel fors verhoogd; dat gebeurt nu in 2013. De strijd om be houd van een volwaardig ziekenhuis wordt op alle fronten gevoerd, al strijdt het gemeentebestuur wel heel stil. Het roept dusdoende de toorn van het raadslid Frans Klut over zich af. In vroegere tijden heeft de overheid iets te willen met gemeen schapsvoorzieningen. Nu beslissen een paar dames of heren, die zich de Raad van Bestuur noemen. Namen dekken lang niet altijd de lading, maar soms Een uitbater opent zijn café aan de Breewaterstraat, en geeft het nota bene de naam Plaats Delict. Dat is vragen om moeilijkhe den. Toezichthouders snellen erop af en constateren in het pas ge opende etablissement ontoelaatbare activiteiten. De straf is één week sluiting. Een aantal verenigingen en stichtingen, dat zich niet houdt aan de voorschriften die horen bij een drank- en horecavergunning, is mil der bejegend. Zij zijn uitgenodigd voor een indringend gesprek op het stadhuis. Van de duinzoom tot ver in de polder veranderen de bollen velden in kleurrijke bloemtapijten. Onverwacht en plotseling, evenals de prunus van Garmt Stuiveling. De kleurenpracht valt te snel ten prooi aan machinale koppensnellers. Aan de andere kant van de duinen blij - ven de strandhuisjes tegenstrijdige reacties oproepen. De een vindt de bouwpakketten horizonvervuilers, de ander spreekt van een unieke ervaring. Wist u dat er inwoners van onze stad zijn die regelmatig een strandhuisje huren? Inwoners die de hele wereld hebben afgereisd, en toch hier hun mooiste vakantie be leven. Het publiek geeft de strand huisjes van Landal een waarderings cijfer van 9.6. Kunst wordt eveneens beleefd, zoals Rondje Kleinkunst op de eerste paasdag. Van toneel, muziek en cabaret wordt genoten in Windkracht 13, Lands End, Njoy en op De Schorpioen. Van heel mooi tot hummm. Uniek is beslist het kunstproject van Rudi van de Wint. Helaas ligt er jaren een grauwsluier over ten gevolge van een diepgaand conflict over eigendom en beheer tussen enerzijds het bestuur van de stichting en de directie, en ander zijds de familie Van de Wint. Geluk kig is er bakzeil gehaald en krijgen ontwikkeling en beheer weer de aandacht die nodig is. Familie, nee, alle partijen en vooral onze stad, ge feliciteerd! Felicitaties gaan ook uit naar de Visbuurt en de Van Galen- buurt. Volgens het Centraal Bureau voor de Statistiek zijn dit topbuur- ten, buurten die zeer gewild zijn. Het CBS hanteert daarbij de afstand tussen woning en voorzieningen. Welja, de bewoners van Huisduinen zijn beklagenswaardig; zij moeten het doen met hun dorpshuis dat zij voor geen prijs willen opgeven. Op 14 en 15 april is het Nationale Mu seumweekend. Het Marinemuseum, het Reddingsmuseum, het Poppen en speelgoedmuseum, De Nollen, zij alle zijn gratis of voor een enkel eurootje te bezoeken. Helemaal gratis is de jeu de boulesbaan aan de Hendrik Baskeweg, aangelegd door de gemeente, op initiatief van 26

Levend Verleden - Den Helder | 2012 | | pagina 26