hardwerkende Friezen zijn de onzen de baas gebleven. De tegenstand was evenwel groot, de nederlaag klein 3-4. De meeste toeschouwers waren ongetwijfeld gekomen om Lenstra te zien. Wel, ze hebben hem gezien. Briljant in zijn bescheidenheid, een voetballer in hart en nieren, die zich werkelijk niet behoeft in te spannen om op te vallen. Zes minuten waren nog te spelen toen Lenstra eindelijk zijn kans schoon zag. Een tikje naar links, een tikje naar rechts, een bal letje tussen de backs door en in het volgende ogenblik was keeper Ling- beek verslagen. Een vlijmscherp schot had doel getroffen". De Helderse doelpunten werden gescoord door Ramler (2x) en G. de Vries. De dag na de wedstrijd was de ploeg uit Heerenveen uitgenodigd voor zeevissen op de Helderse dijk. Al leen Abe Lenstra en Jan Bosscha verkozen de hengel, de overige gingen wegens het zomerse weer naar het strand, schreef de krant. "De weinigen die met ons de Friese crack aan de Dijk hebben zien zitten, een beetje krom en ongemakkelijk, een donkere lok op het voorhoofd, de dikke blote benen in grote rubberen laarzen gestoken, zijn tot de conclusie gekomen dat Abe beter voetbalt dan vist. Toen wij weggingen was er een flink partijtje gevangen. Abe en Bos scha amuseerden zich nog opperbest. Zij vertelden dat zij hun hengel niet in de steek zouden laten om elders het middagmaal te gaan nuttigen. Wel een bewijs dat het best vissen is in Nieuwediep!". Bron: Helderse Courant, diverse jaargangen, archief HHV. Abe had bééi!

Levend Verleden - Den Helder | 2012 | | pagina 19