Van het bestuur Maarten Noot Binnen niet al te lange tijd hopen we weer in de lucht te gaan met onze website. De Woningstichting heeft ons gesponsord door ons hun oude website van 100 jaar Wo ningstichting te schenken en het aan te laten passen aan onze wen sen. Dit wordt gedaan door Web- buro van Patrick Burgers. We zullen het zo indelen dat u indien nodig meteen wordt doorgeschakeld naar een andere website over Den Helder. Als u bijvoorbeeld iets wil weten van de forten en bunkers van Den Helder komt u op de website van Jan Van Ton geren uit. Wilt u iets weten over Den Helder in WO II dan komt u op de site Helderse Oorlogsjaren. Ook wordt u straks doorgeschakeld naar de website van het Regionaal Archief Alkmaar, de pagina van Den Helder. Over niet al te lange tijd kunt u dan onze foto's van Den Helder via die pagina bekijken. Liefhebbers van boeken over Den Helder kunnen binnenkort hun hart ophalen. Marinus Vermooten houdt begin juni zijn boek "125 jaar Stads hart" ten doop. Hierin wordt de ge schiedenis van de vele ondernemers die in het zgn. KSK-gebied (Keizer straat, Spoorstraat en Koningstraat) huisden beschreven. Het boek zal ook te koop zijn bij de Helderse His torische Vereniging (Dick Makelaar). Leden van de HHV en HVSG krij gen korting op de verkoopprijs. Begin juli komt het boek "Van Wil lemsoord tot Marinebedrijf 1812 - 2012" uit, geschreven door Rens Schendelaar. Dit boek gaat over de 200-jarige geschiedenis van het Ma rinebedrijf, ofwel de Rijkswerf. Het boek, voorzien van vele prachtige foto's, is geschreven in opdracht van het Marinebedrijf, maar de HHV mocht 500 boeken kopen, zodat het ook voor u beschikbaar is. De prijs voor leden is 20,--, ex. verzend kosten. Op 24 mei werd in de Helderse Val lei het eerste exemplaar van de "Atlas Natuur en Erfgoed Den Helder" door wethouder Pia Bruin uitgereikt. Het boek, waaraan vele bekende Helde naren hebben meegewerkt, behandelt zowel de flora en fauna, als de geschie denis van het duingebied, de polders en dijken, van het Balgzand, de Stelling Den Helder en van de stad zelf. Ook op 24 mei heeft de provincie Noord Holland op de Schorpioen de app Street Museum NL gelanceerd. Street Museum NL is een gratis ap plicatie met meer dan 1.000 beelden uit collecties van Noord-Hollandse musea en archieven. Deze app voor smartphones haalt het verleden naar het heden en toont oude foto's, an sichtkaarten en schilderijen in het straatbeeld van vandaag. Zo zie je op je smartphone wat je voorouders zagen toen zij door Noord-Holland liepen. De app Street Museum NL is ontwikkeld naar een idee van het Noord-Hollands Archief. Cees Gro- tewal heeft namens de HHV, samen met het Marinemuseum, hieraan meegewerkt door oude foto's van gebeurtenissen op bepaalde plekken van Den Helder uit te zoeken. Zoals u nu wel begrepen hebt werkt zoiets alleen als u een moderne smartp hone gebruikt. Als u die niet bezit kunt u nog altijd terugvallen op het Levend Verleden waarin ook altijd prachtige foto's uit het verleden van Den Helder worden gepubliceerd. De vereniging heeft met de Helderse Courant een afspraak gemaakt om alle foto's uit het archief van de krant in te scannen. Wij mogen de meesten daarvan dan vrij gebruiken voor onze publicaties. Het is een heel werk en zal door verscheidene vrijwilligers onder leiding van Jan Carlebur worden aangepakt. Onder leiding van Ko Minneboo houdt onze vereniging, samen met de HVSG, de Genealogische vereni ging afdeling Den Helder en André Koning van de Stichting de Stelling, gesprekken om te komen tot een Helders Historisch Centrum. Behal ve voor de Stelling, wordt huisves ting voor de andere drie verenigin gen in de nabije toekomst urgent. Het mooiste zou zijn om met elkaar een pand te betrekken of indien mogelijk in de nieuw te bouwen bibliotheek (School 7) ruimte te krijgen. Ko Minneboo heeft hierin een voortrekkersrol. We verwachten echter niet dat een en ander binnen korte tijd geregeld zal zijn. De contributies voor het jaar 2012 - 2013 zullen iets eerder worden geïnd. Ook zullen wij dit maal geen acceptgiro meer verzenden, daar de kosten daarvan erg hoog zijn. In dit blad vinden de leden een bij sluiter van de 2e penningmeester met instructies. Tevens introduceert hij ons nieuwe banknummer. Het nummer blijft weliswaar hetzelfde, maar er komen cijfers en letters bij, zodat het een Europees nummer wordt, het zgn. IBAN nummer, dat vanaf begin 2014 verplicht wordt. In ieder geval wordt het nummer zodanig dat je het niet meer kan onthouden. 122

Levend Verleden - Den Helder | 2012 | | pagina 4