Van het bestuur Maarten Noot schiedenis, die ook 50 jaar bestaat, naar het Marinemuseum voor een seminar. Directeur Harry de Bles van het Mari nemuseum nodigt hierbij ook de leden van de HHV uit om die dag aanwezig te zijn. U dient alleen te betalen voor de lunch, tegen kostprijs. Kosten daarvan nog niet bekend. U kunt zich opgeven bij h.d.bles(5>mindef.nl of bij het be stuur van de HHV, de heer Sweep. Tegenwoordig twittert de jongere generatie er lustig op los en heb ben ze een account op Facebook, of een ander sociaal netwerk. Ik vraag me dan af wat ik er mee moet. Ach ja, dat getwitter, alle maal korte berichtjes die worden verstuurd naar jan en alleman en het gaat meestal nergens over. Veel mensen willen graag een ander deelgenoot maken van hun leven. Eer lijk gezegd ben ik niet geïnteresseerd in de onzin die anderen de wereld in stu ren. En dan Facebook, daar heb ik eens een account voor aangemaakt omdat een kennis me dat vroeg. Bleek later dat hij het per ongeluk had gedaan en er eigenlijk geen raad mee wist. Plotseling wilden daarna allerlei lieden die ik niet kende vriend van me worden. Ja, dag, wat moet ik daar mee. Gauw het ac count weer geblokkeerd. Wordt ik dan een ouwe Ik voel me niet zo, maar als oud zeeman sta je als conservatief te boek en als bestuurslid van een histori sche vereniging kijk je natuurlijk graag achterom. Niet om dan te zeggen dat het vroeger zo goed was, nee dat niet, want ik zou de verworvenheden van vandaag toch niet willen missen. Het probleem echter van al die nieuwe communicatiemiddelen vind ik, dat de overheid het ook gaat omarmen. Die denkt dan meteen dat de gehele wereld op sociale netwerken zit of wat rond twittert. Kan je straks alleen nog een nieuw paspoort krijgen als je een ac count op Facebook hebt. Begin februari stond het nog in de krant. De Belas tingdienst gaat geen blauwe enveloppen meer verzenden. Nou ontvang ik die enveloppen liever niet, maar het adder tje onder het gras is dat je straks ver plicht wordt je aangiftebiljet en daarna je aanslag te downloaden van internet. Ze gaan er dus van uit dat iedereen op internet zit. Heb je dat niet, dan kan je dan nog wel een tijdje alles op papier krijgen, maar binnen niet al te lange tijd is dat ook over. Maar zelf kwam ik laatst ook voor een soortgelijk probleem te staan. Voor mij is emailen heel gewoon, daarbij van uitgaande dat een ieder die ik een mail zend er net zo handig mee is en ook da gelijks zijn mail nakijkt. Dat bleek dus helemaal niet zo te zijn. Elkaar gewoon even spreken of opbellen werkt vaak verhelderend. De nieuwe tweede penningmeester heeft de geldelijke zaken in de computer gezet, waardoor we nu beter inzicht in de lopende inkomsten en uitgaven heb ben. Hieruit blijkt dat we moeten bezui nigen, daar vooral de porto, behoorlijk de pan uitrijst. Als besparing zullen we in het septembernummer de convocatie voor de jaarvergadering bijvoegen. Vlak voor het ter perse gaan van dit blad ontvingen we het bericht dat Cees Seegers op bijna 87-jarige leeftijd was overleden. Aanvankelijk deed Cees dia presentaties voor de vereniging en tot een half jaar geleden was hij regelmatig op dinsdagmorgen bij de HHV aanwe zig om oude foto's te bekijken en er zijn commentaar op te geven. Hij wist veel van de Oude Helder en zijn bewoners en die vraagbaak zijn we nu voor altijd kwijt. Een aantal van ons hebben Cees op 10 februari naar zijn laatste rust plaats op Huisduinen begeleid. Dit jaar bestaat het Marinemuseum 50 jaar. Op zaterdag 16 juni komt de Nederlandse Vereniging voor Zeege- De Vereniging van Zeegeschiedenis komt naar u toe Zaterdag 16 juni 2012. Locatie: Dukdalf, Willemsoord. Het voorlopig programma is als volgt: 11.30 inloop gebouw Dukdalf 12.00 welkomstwoord directeur Marinemuseum 12.30 eenvoudige broodjeslunch in gebouw Dukdalf 13.15 lezing ter introductie expositie Werfwerk 14.00 lezing ter introductie expositie Jacht op Piraten 14.45 thee en bezoek brughuis en gebouw Ge- schutsmakerij 17.00 einde en evt. borrel op de Schorpioen 86

Levend Verleden - Den Helder | 2012 | | pagina 4