is afgeschoten, namelijk deelnemen aan de Nijmeegse Vierdaagse en de intocht lopen in het Napoleonpak. Stadgenoot Marinus Vermooten gaat de verering van de keizer te ver. Na zijn belletje met de organisatie van de Vierdaagse is de Via Gladiola een moeizaam doornenpad geworden voor onze Peter. Voor de Marinedagen liggen er geen doornen in het verschiet. Na een vogeltje; in maximaal 140 tekens wordt verteld wat men doet, waarmee men bezig is. De nieuwe manier om sociaal bezig te zijn Getwitterd wordt er over onze haven, als marinehaven, als zeehaven, als offshore haven, als visserijhaven en, sinds kort, als agrihaven. De 225.000 ton West-Friese aardappelen, de ladingen bloembollen, groenten en het vele De vergelijking met de Hollandse Nieuwe is een inkoppetje: weer ligt het slagingspercentage der scholen hoger dan in het vorige jaar. Bezuinigingen treffen alles en iedereen, de marine, de gemeente, bouwbedrijven en al die andere bedrijfstakken. Het openbaar vervoer zal de frequentie terug brengen en komt daarnaast met een nieuwigheid, de OV-chipkaart. Na deze De nieuwe NH90 helikopter op de nog nieuwere patrouilleboot Holland tijdens de Marinedagen. Met beiden moet nog flink geoefend worden voor ze inzetbaar zijn. Historisch weekend verliep typisch Helders. De eerste dag regende het dat het goot, maar de volgende dag was het stralend weer. een jaar terug van weggeweest kondigt de marine de open dagen vroegtijdig aan. Mensen met een iPhone kunnen deze maand al een app downloaden. App staat voor applicatie en dat is een programmaatje dat informatie geeft over dat wat er op 1, 2 en 3 juli te zien en te beleven is. Zo zal er op het nog nieuw ruikende patrouilleschip Holland een helikopter NH90 staan. Social media (internet-toepassingen om informatie met elkaar te delen) zijn onontkoombaar. Het is niet uitgesloten dat u binnen luttele jaren de nummers van Levend Verleden 'binnenhaalt' via de app HHV. De moderne tijd breekt ook uit in de bibliotheek: er komt een twitterquiz. De bieb plaatst wekelijks een stuk tekst uit een boek op haar twitteraccount. Degene die raadt in welk boek dit fragment staat, wint 25. Leuk idee, zeker als beschikt kan worden over een lezend publiek. Twitteren is gelijk aan kwetteren, als fruit, geproduceerd in Noord-Holland Noord moeten naar de consument. Dat hoeft niet via de haven van Vlissingen, IJmuiden of Harlingen, dat kan prima vanuit Den Helder. Het kan! Misschien valt Den Helder hiermee echt in de prijzen, na de Postcodeloterij-fietsen en de duizenden bekers Ben Jerry's ijs. Overigens, de Hollandse Nieuwe gaat nimmer aan ons voorbij. Het spreekt voor zich dat de haring dit jaar weer malser, vetter en rijper is dan het vorige jaar. Veel jongeren lopen er niet warm voor, wel voor meneer Blokker, hun wiskundeleraar. Op, jawel, de Blokkerblijf.hyves-pagina maken zijn leerlingen kenbaar dat hij moet blijven. Hartverwarmend en rechtspositie- overstijgend binnen een instituut met bestuurders die het kindzijn zijn verloren. Het kan niet anders. Dit neemt niet weg dat in de tweede helft van juni de vlaggenstokken uit worden gestoken, met tas en wimpel. maand heeft de strippenkaart afgedaan. De aanschaf lijkt wat ingewikkeld, maar is zo gepiept. Zelfs als men busmijdend gedrag vertoont, is zo'n kaartje gewild, een collectors item. Eind vorige eeuw ontdekt toenmalig wethouder Jan de Groot spookambtenaren; zij waren er wel, maar je zag hen niet. Nu zijn er spookburgers; zij zijn er wel, maar 'naar elders vertrokken'. Meneer Hekking, echt waar, gaat hen in beeld brengen. De maand eindigt in stralend weer met een niet weg te denken evenement. Het Historisch Weekend, voor de 15e keer georganiseerd, maakt Willemsoord wat het moet zijn. De ruimte tussen industrieel erfgoed is gevuld met rijdende en varende monumenten. Het mooie weer blijft en zorgt op de eerste Helders Juttersmarkt van dit seizoen voor een drukte van belang. Laten wij hopen dat er zomerse dagen resten. Willem van der Paard qriscrweeken: 47

Levend Verleden - Den Helder | 2011 | | pagina 49