Oneindig Noord- Holland Van het bestuur Napoleon Dit jaar wordt herdacht dat de Franse keizer 200 jaar geleden ons land bezocht en daarbij ook Den Helder aandeed. Daarvoor worden in de stad diverse activiteiten gehouden. Begin juli hield zelfs het Internationaal Napoleon Genootschap onder voorzitterschap van de Amerikaan David Markham haar jaarlijkse congres in onze stad. Onze vereniging kon niet achterblijven en verzorgt in samenwerking met de Kopgroep Bibliotheken, de Helderse Vereniging voor Sociale Geschiedenis en de Helderse afdeling van de Nederlandse Genealogische Vereniging op 17 oktober een lezing door Jan Blokker jr, over Napoleon, in de bibliotheek op het Bernardplein. Toegangskaarten kunt u bestellen bij de Kopgroep Bibliotheken. Verder presenteren we u dit extra dikke nummer dat voor een groot deel geweid is aan Napoleon. Jan Bremer schrijft over de Franse tijd en wat voor problemen dat gaf voor de Helderse bevolking. Rens Schendelaar heeft bijzondere gegevens over het bezoek van Napoleon aan onze stad boven tafel weten te krijgen, waaronder de route die Napoleon aflegde toen hij Den Helder binnenkwam. Paul Schippers van de gemeente Den Helder maakte hiervoor een prachtige kaart. En wat was de betekenis van Jan Blanken voor onze stad en wat haalde de familie VerHuell allemaal uit? En wist u dat Napoleon ook in Den Helder heeft gewoond? Ook hebben we gemeend het blad volledig in kleur te brengen. Piet Zeeman bracht namelijk prachtige afbeeldingen van schilderijen en aquarellen uit de 19e eeuw bij elkaar en dat is veel mooier om in kleur te laten zien. Maar het is ook de bedoeling om uw warm te maken om voortaan alle afleveringen in kleur te maken. We komen daar in de najaarsvergadering op terug. Verder heeft Gerrit den Ouden een mooi verhaal geschreven over de Spijkerbuurt. Nu denkt u natuurlijk wat moeten we met een verhaal over een wijk in Arnhem. Nou leest u het maar, het was echt in Den Helder. Veel leesplezier. Maarten Noot Website Oneindig Noord-Holland Oneindig Noord-Holland, een initiatief van de Provincie Noord-Holland, vertelt verborgen verhalen van Noord-Holland. www.oneindignoordholland.nl/ Verrassende en boeiende verhalen achter gebeurtenissen in de geschiedenis, mensen, plekken en monumenten. Een van de manieren om dat te doen is om op bijzondere plekken QR-bordjes neer te zetten. QR-bordjes kunnen met behulp van een applicatie op een smartphone uitgelezen worden. Via deze applicatie kan dan het verhaal van de omgeving verteld worden of welke gebeurtenis er heeft plaatsgevonden. In Den Helder komen deze QR-bordjes op een 12-tal plekken te staan die betrekking hebben op het bezoek van Napoleon aan Den Helder en aansluiten op de hele route van Napoleon door Noord-Holland. De QR-route in Den Helder is vanaf 2 oktober online en - op dezelfde dag - organiseert Oneindig Noord-Holland in een aantal Noord-Hollandse steden en dorpen activiteiten ter opluistering van de lancering van deze Napoleon QR-route(s). Hou de media in de gaten! Deze route is tot stand gekomen via een samenwerking van Marinemuseum, project Zeestad, Stichting Stelling Den Helder, Helderse Historische Vereniging en Oneindig Noord-Holland. Om u een indruk te geven hoe een en ander werkt hierbij een QR code om uit te proberen. 2

Levend Verleden - Den Helder | 2011 | | pagina 4