4mmm spronkelijke molenstenen liggen nog steeds bij de oude dierenverblijven in Donkere Duinen, als plaveisel. Het is tijd voor een bergingsoperatie! De maand eindigt positief voor de uit bater van hotel Den Helder, het hotel is weer open. Reden voor een feestje. Al wordt dat georganiseerd door de Odd Fellows Den Helder. Loge no. 58, Neptunus, bestaat 75 jaar. De Broe ders en Zusters verzorgen een mooie zitting, gevolgd door een gezellige receptie. Daarna is het onbekende bekender, al zal een eeuwfeest voor de meeste leden en bezoekers een brug te ver zijn. Februari Februari begint opbeurend: een lelijk gat in het stadshart - alsof er mooie gaten zijn - wordt opgeknapt. Het gaat om het gat tegenover de Vomar aan de Koningdwarsstraat. Ooit staat daar café Noir, ook bekend als het alimentatiecafé: in die tijd vooral bezocht door mannen en vrouwen in de midlife, en al wat daarbij hoort. Te midden van de krimp krijgen wij soms een niet mis te verstane teken. Een ooievaar strijkt neer in de Mars diepstraat. Als nieuwkomer moet het beestje een huis (het casco zal bestaan uit een wagenwiel) en wel in een afgetopte populier aan de Texel- stroomlaan. Aan afgetopte bomen zal het niet mankeren; vraag is wel of de aangekondigde inzameling voldoende budget oplevert om het wiel aan te kopen en te plaatsen. Verontwaardi ging over het stichten van brand op woensdag 9 februari in wat ooit de Kohnstamm-school aan de Schel- destraat was, is nauwelijks merkbaar. De verlaten winkel van AH volgt. Hoe bestaat het dat dit kan in onze stad. Ondertussen gaat de strijd tussen voorstanders van parkeerruimte en voorstanders van woningbouw aan de Californiestraat gewoon door. Als alle ruimte ten gevolge van kaalslag gebruikt wordt voor parkeren, dan kan elke huishouding zelfs in de bin nenstad er twee auto's op na houden. Zo stond het zgn. 'vierkant' van de voormalige boerderij van van Haaster op de hoek van de Doggersvaart en de Nieuweweg er lange tijd bij. boom van Den Helder. Wat een geluk voor die boom om in eenzaamheid te mogen leven, ver van zaag en bijl. Bij bomen horen vogels. Op 22 en 23 januari is de jaarlijkse Nationale Tuinvogeltelling. Vogelaar met stip, Fred van Vliet, geeft tips voor tellers: vogels vooraf gepast voeren, dat wil zeggen voor meeuwen een half brood. Meneer Van Vliet adviseert ook bij nieuwbouw. Aan de Grachtengordel worden 22 broedkasten ingemetseld. Alleen al daarom zal de bouw voort gang moeten vinden volgens het plan van de bouwmeester. De windmo lenvereniging De Eendracht mag een windmolen bouwen, bij de Helderse Vallei. Toch blijft het wachten op de echte molen, te bouwen bij de zwaai- kom in de Molengracht. De oor- De boerderij, als verlengstuk van de Doggershoek, is nu klaar en wordt Doggerij genoemd, maar jeugdige delinquenten zijn er niet meer. Waarschijnlijk komt er opvang van licht verstandelijk gehandicapte jongeren in. 284

Levend Verleden - Den Helder | 2011 | | pagina 34