nale en internationale bestrijding van het wietplantje, en ondanks maatregel op maatregel. Voor 5 gram hennep met de luxe naam cannabis sativa kan men tussen 12.00 uur en 24.00 uur terecht in één van de Helderse coffee shops. Na 12 uur 's nachts gaat daar het licht uit en kan men zich desge wenst naar de kroeg spoeden. Wat nu gebeurt, kan ooit de geschiedenis sieren. Neem de Helderse wielerklas sieker, de Tour de Lasalle. Elk jaar staan zij weer aan de startlijn, de bijna profs en de plus amateurs, broederlijk naast elkaar, bereid om de strijd der titanen aan te gaan. Vanaf het mid den der vorige eeuw tot heden zijn er vele foto's gemaakt. Daartussen moe ten juweeltjes schuil gaan. De heer Nico Looy wil daarvan een fotoboek samenstellen. Veel succes! Jaarlijks neemt het belang van toerisme voor Den Helder, en daarmee dat van de recreatief-toeristische sector, toe. Het moest ervan komen, de directeur van zo een bedrijf wordt ondernemer van het jaar, mevrouw Desirée van Kals- beek. Omdat zij een bijzonder mooi bedrijf heeft opgebouwd, én omdat zij zich ook buiten haar bedrijf inzet voor de branche. Voortschrijdende techniek maakt slachtoffers. Half januari is afscheid genomen van de 40 jaar oude Sikorsky helikopter die jaar in, jaar uit personeel van en naar booreilanden vloog. De heer J. David Markham bezoekt Den Helder. Hij is president van de International Na poleontic Society die van 4 tot 8 juli 2011 congresseert in Fort Kijkduin. Er komen historici die de nieuwste inzichten over de rol van Napoleon met elkaar willen delen. Het Napoleonjaar heeft een comité dat een aantrekkelijk programma wil opstellen. Postzegelhandelaar met grote P, Cees van der Wel, weet daarop als geen ander in te spelen en brengt een speciale Helderse Na poleonzegel uit. Zij gaan als warme croissantjes over de toonbank. Wat zou er gebeurd zijn zonder Water loo? Even lijkt de tijd van Napoleon \m heümwrnmm Eens stond hier de Groene Poolster aan de Pasteurstraat. Nu komt daar een moderne multifunctionele school voor in de plaats. zich te herhalen, met de mededeling dat de hoofdentree van de stad twee maanden volledig wordt afgesloten. De N250 en de Burgemeester Vis- serbrug moeten ingrijpend worden gerepareerd. Als ten tijde van de Engelse blokkade worden kruip- en sluiproutes bedacht. Die zijn er niet voor Hare Majesteits Amsterdam. Als in vroegere tijden meert het schip af na een reis van 5 maanden en uiteen lopende acties. Sinterklaas, Kerstmis noch Oud en Nieuw zijn in 2010 in familiekring gevierd. Daarom gaan opvarenden en hun familie op vrij dag 14 januari compleet uit hun dak. Wel zal menige peuter zich hebben afgevraagd wie die man toch is die het vlees is komen snijden. Waterloo is van alle tijden. Dat zijn buurthuizen niet. Veel buurtbewoners gaan in de jaren zeventig en tachtig van de vori ge eeuw naar de buurthuizen voor de bingo, een klaverjasje, de sjoelbak, de kinderopvang. Zelfs het bridgen als gevolg van een AVRO-cursus breekt door. Daarna is het vallen en opstaan. In deze tijd is recreatie en vrijetijds besteding grillig en vooral indivi dueel. Besturen voor buurthuizen en vrijwilligers voor activiteiten zijn moeilijk te vinden. Een prachtig, goed toegerust buurthuis, de Zuid-Ooster in Nieuw Den Helder moet een tijd lang de deuren sluiten. Gelukkig is een nieuwe generatie opgestaan die het buurthuis op 22 januari heropent. Van buiten is onze watertoren een succes, schitterend in oude luister hersteld. De watertoren is bestemd als woontoren voor meneer Christian Koks. Het gezamenlijk werken aan de toren vereist toerekening van kosten. Als er vooraf geen prijsafspraken zijn gemaakt, dan leidt dat tot fingerspit- zengefühl en dat loopt uit op een slepend juridisch conflict. Vooralsnog blijft het geschil onder de rechter. Die krijgt er en passant nog even de bouw van de brede school aan de Pasteur straat bij. Bewonersvereniging Indi sche Buurt kan niet begrijpen dat een groen pareltje met het gebouwtje van De Groene Poolster moet wijken voor een school die past in één van de hon derden gaten die de stadsvernieuwing tot op heden heeft opgeleverd. Overi gens, altijd is de invalshoek bepalend voor het lichtschijnsel. Een overigens niet onverdienstelijke sociaal-demo craat omschrijft het gebouwtje als een muf hok. Daarvoor in de plaats komt nu een modern, fris, flexibel en mul tifunctioneel schoolgebouw, met als naam, jawel, De Poolster. De stoere, eenzame den in de Grafelijkheids- duinen, genomineerd door Freek Bellinga, is verkozen tot mooiste 283

Levend Verleden - Den Helder | 2011 | | pagina 33