juni Juni is de maand van de Avondvier daagse, dit jaar de 58e in Den Helder. De lopertjes krijgen het zwaar voor de kiezen. Met bakken valt de regen uit de lucht. Op de dinsdagavond gaat het onweren: de Avondvierdaagse wordt zowaar gestaakt. De volgende dag kan de regen de pret niet druk ken. Ware marsliederen klinken over Helders paden, straten en plassen. Het heeft wel iets. Dat hebben ook de vosjes op de Algemene Begraafplaats. Dagenlang worden de jonge vossen - zich nog van geen kwaad bewust - gefotografeerd. Graag poseren zij. De gemeente laat de vossen met rust. Tot anderen jacht op hen zullen gaan maken, want de verorberde zwaan, uil, kip en konijn moeten worden gewroken. Den Helder is klaar voor het grote werk: de overgang naar de OV-chipkaart is gelukt. Het station is voorzien van oplaadpunten, de kaart kan op het station worden geacti veerd. Nu nog even een lesje. Nou, daarvoor moet je internet hebben. De medewerksters van de Kiosk niet. Zij verkopen namelijk alleen kaartjes en kunnen geen vragen over de chip kaart beantwoorden. De heer Wiebe Marinus, eens als raadslid strijder voor gelijkheid voor een ieder, is voor die tijd, van 1951 tot 1953, uitgezon den naar Nederlands Nieuw-Guinea. Hij krijgt op 9 juni het Draaginsigne Gewonden uitgereikt door burge meester Schuiling. Hij woont in Huis duinen en is allerminst in ruste. Rust 58e Avondvierdaagse inDen Helder De regen valt met bakken uit de lucht. kent het zeilend vrachtschip Tres Hombres evenmin. In februari vertrekt het om hulpgoederen naar Haïti te brengen. Het eiland is door een aardbeving getroffen. Zoals het een zeilschip be taamt, komt zij met lading terug. De oversteek gaat in 33 dagen. Een prestatie. De lading is al even uniek: eersteklas rum. Onwillekeu rig dwalen de gedachten af Zwaar weer voor de visserij. naar Rumeiland, dat mooie boek van Simon Vestdijk. De Tweede Kamerverkiezingen van 9 juni geven de realiteit weer. Den Helder wijkt nau welijks af van het landelijke beeld. Na de VVD wint de PVV ook hier. Trots op Ne derland, de grote winnaar van de raadsverkiezingen, amper 3 maanden gelden, is weggevaagd. Voor het ge meentebestuur geeft dit geen rust en vertrouwen. Rond de Historisch Weekend is een blijvertje. visserij is het stil geworden. De sterk oplopende prijs van diesel, gevolgd door de reces- wedstrijden worden gekeken. En in sie, is letterlijk adembenemend. Be- alle gewesten wordt de vuvuzela ge dreigingen gaan dikwijls samen met vreesd en gehoord. De Oranjegekte kansen: het Europees Visserijfonds, neemt ongekende vormen aan. Deze de provincie en de visserijgemeen- weken is alles voetbal in de media en ten geven een financiële impuls om actualiteitenrubrieken. Voetbal is ove- tot innovatie, productvernieuwing, rigens al jaren geen sport meer om de kostprijsverlaging en verbreding met sport; geld laat de bal rollen. Dit geldt andere activiteiten te komen. De vis- niet voor basketbalclub Seals die zou serijdagen bewijzen dat de visserij worden gesponsord door Meerwerf leeft. Het Historisch Weekend is een basisscholen. Na vragen in de Tweede blijvertje. Mooie, antieke voertuigen Kamer legt de Onderwijsinspectie een en ingenieuze en degelijke techniek verbod op deze vorm van reclame, blijven de aandacht trekken. Wij blijven een land van 'kopje thee Vooralsnog gaat de aandacht bo- met kaakje', venal uit naar Oranje in Zuid-Afrika. 'Wij' moeten wereldkampioen wor- Juli den. Uiteindelijk delft de Leeuw op Eindelijk tropische temperaturen, voetbalschoenen als straatvechter Dat, terwijl Woningstichting 100 jaar het onderspit. De nieuwe randver- bestaat. Optredens zijn er van Alain schijnselen liegen er niet om: in het Clark, Kus, Willeke Alberti, Van Velzen organiserend land laat de FIFA oran- en Van Dik Hout. Hun podium bestaat jerokjes verbieden en in ons land mag uit twee zogenaamde tunnelstages. Ze in horecagelegenheden niet naar de hebben wel wat van een Romneyloods 209

Levend Verleden - Den Helder | 2010 | | pagina 43