De drie flatgebouwen worden lang zaam maar zeker ontruimd. Zij die er nog wonen, zijn amper veilig. Het lijkt wel of bij woningen die worden gesloopt, alles is gepermitteerd. Te rughoudendheid zou de eigenaar sieren! De inflatie is minimaal. Een eurocent is bijna een halve, oude stuiver. Onze winkeliers willen er niet mee werken; zij willen afronden. Eén plaatselijke ondernemer nodigt de Europese Commissie - die vasthoudt aan het werken met eurocenten - zelfs uit zijn kont te kussen. Waarom winkeliers niet met afgeronde prijzen werken, is geen raadsel. Het werk aan het schroefstoomschip Bonaire uit 1877 vordert gestaag. Op woensdag 24 maart is de boegspriet geplaatst. De uitstraling van weleer keert voorzichtig terug. Water is bij ons zo gewoon. Water om te drinken, te douchen, voor de was machine, vaatwasser, de tuin. In grote delen van o.a. Afrika moet dagelijks uren worden gelopen voor een beetje troebel water. Nederlandse scholieren steunen de moeders in Kenia door zes kilometer met water op de rug te lopen en zo sponsorgeld binnen te halen. De leerlingen van De Dijk zijn van de partij. Bijna ongemerkt is een volgend roem rijk gebouw ten prooi gevallen aan de slopershamer: de Visserijschool. De cennia krijgen Helderse vissers daar een vakopleiding. Jarenlang is daar de 'Schoot-an', onder leiding van direc teur Jan Roos. De schoot-an is oor spronkelijk een extra maatje jenever voor zwaar werk. De invulling hier is iets anders. De door de directeur per soonlijk geselecteerde gasten komen op 19 januari bijeen om te toosten op prinses Margriet, de beschermvrou we, die dan jarig is. Klokslag acht uur wordt het glas geheven; vervolgens spoedt men zich naar het koud én warm buffet. De maand eindigt met goede berichten, hoewel, het is maar hoe je het bekijkt. Action' verlaat de binnenstad en ves- Water dragen langs Lange Jaap. Kleur langs de eerste geur. tigt zich aan het Ravelijncenter. De binnenstad wordt een beetje leger; de werkgelegenheid neemt toe. Op Kooypunt neemt de werkgelegenheid eveneens toe. Het bedrijf EECT Tur bine BV gaat gasturbines maken voor onder andere glastuinbouw. Ongeveer 55 hoger opgeleide technici zullen daar een baan vinden. Mooi. April Aprilletje begint met hagel, regen en wind. Bouwvakkers deert dat niet. Het nieuwbouwproject aan de Marsdiepstraat (noordoost kant Duinparkplan) bereikt op 2 april het hoogste punt, met circa 30 meter. Dat wordt gevierd! Geen feest heb ben de Canadese kreeften die op het menu staan van Andy's Kitchen in de Beatrixstraat. Dit geldt eveneens voor de herten in Donkere Duinen. Hoewel zij nog niet op het menu staan, wil de gemeente ervan af. Wie vertegenwoordigt eigenlijk de ge meente? In de gemeenteraad is het zoeken naar volksvertegenwoordigers uit Julianadorp: Trees van der Paard, Bob Haitsma, Kees Visser en Hans Baanstra. Niet bepaald een evenredige vertegenwoordiging. Voor één van de oudste cafés is het over en uit, café List. Jarenlang is het zelfs een soort van politiek café, met eenzijdige ver tegenwoordiging, dat wel. Klittuband strooit op de tweede paasdag met mooie muziek in een eivol Wind kracht 13. IJsland blijft in beeld, is het niet met zijn banken, dan wel met aswolken die helikopters noodzaken het lucht ruim te mijden. Na ruim 130 jaar verliest de firma Schellinger de strijd; de recessie grijpt om zich heen. Wo ningstichting verliest eveneens de strijd. Op 16 april is 1 miljoen over gemaakt naar het Rijk, de bijdrage aan de Vogelaarheffing. Je moet wel zeer optimistisch zijn om te geloven dat dit geld - hoe onrechtvaardig ook geheven - terug zal komen. Op 28 april is het zover, de gemeen teraad kiest de nieuwe wethouders. Een college met ingebouwde integri- 87

Levend Verleden - Den Helder | 2010 | | pagina 89