geruimd. Roel zal het gedoe overstij gen met een 'ommetje. De zee vreet aan onze forse zeedijk. De stort van 28 miljoen kilo steen heeft zijn honger niet weten te stillen. Dit jaar, te beginnen in deze maand, komt daar nog eens 55 miljoen kilo bij. Of het genoeg is, weet je nooit bij zo een veelvraat. Het Hoogheemraad schap Hollands Noorderkwartier blijft alert en dat is goed. Van 12 tot 22 maart is de VVV-voor- jaarskermis op Willemsoord. Het is als met de opening van het buitenbad: één en al brrr. Het einde van wat eens de zekerste dienstverlener was, nadert ras: eind april zal het Postkantoor, symbool van de plaatselijke wederopbouw.slui- ten. Naast medicijnen kunnen wij dan eveneens onze postzaken regelen bij die ene grootgrutter; natuurlijk kopen wij en passant onze boodschapjes. De oude raad is uitgezwaaid - de heren Abbenes, Blank en Bellinga met het lidmaatschap in de Orde van Oranje Nassau -de nieuwe geïn stalleerd. In dezelfde bijeenkomst is oud-burgemeester Willem Hoekzema benoemd als ereburger voor zijn grote inzet voor onze stad, tot op de dag van vandaag. In de maatschappij heerst de markt van vraag en aanbod. Soms zit het mee. Het tekort aan tandartsen is voorlopig van de baan. Velen van hen nemen nieuwe patiënten aan. Stadswijken vertonen een soortgelijke cyclus: bij de start jonge mensen, dan pubers, gevolgd door grijs. De jongste wijk, Drooghe Weert, telt veel pubers die het te vaak te bont maken. De groep van deskundigen, met de wijk agent voorop, heeft de groep in kaart gebracht. De Schooten telt veel ouderen. Vijftig ouderen laten hun conditie testen door Sportservice Den Helder. Waar om zal het nu met deze ouderen wel goed zitten?! De Doggershoek houdt tot op heden stand. Stad én regio zetten zich in voor het openhouden van de jeugd inrichting. Zelfs de verbouwing van de stolpboerderij, een dependance, ernaast, met de fraaie naam Doggerij, gaat door, voor de prijs van 5,5 mil joen. Naast handtekeningen stromen ideeën binnen voor nieuwe invullin gen, zoals behandelingsinstituut voor trauma's en revalidatie. Het Duinparkplan heeft een zuigende werking. Spreiding van voorzieningen over de wijk Nieuw Den Helder zal afnemen. In 'Jeruzalem' vraagt men zich af wat er gaat gebeuren met de Deka-winkel en het mooie gebouw van basisschool De Trimaran, voor heen de Beatrix-schoolDaarbij ligt al jarenlang de ruïne van wat eens was coffeeshop Amigo. In haar ge heel een fraai gelegen locatie voor een ontwikkelaar; waar is de markt gebleven? Niet hier; schoorvoetend is geaccepteerd dat Den Helder krimp- stad is. Het inwonertal zal blijven dalen. Hoe daarmee moet worden omgegaan, is niet eenvoudig. Het Rijk heeft een 'Topteam Krimp' ingesteld die krimpgemeenten moet adviseren. Onze gemeente heeft een beroep op dit team gedaan, dat staat onder leiding van oud-minister Deetman en burgemeester Mans (vroeger van Enschede en nu waarnemer in Maas tricht). Straks zien wij door de parken de huizen niet meer staan. Firma Van der Leede is na de brand op de Prins Willim druk doende al het resterende vuil uit het dok te verwijderen. De schade aan het dok ten gevolge van de brand is gering. Het moet schitterend zijn daar ooit De Vliegende Hollander van Richard Wagner te beleven; het toneelstuk mag ook. Dan gebeurt het, het Julianaplein wordt 'bouwrijp' gemaakt voor een park. Gelukkig is de lente veel te laat en kunnen bomen bijtijds de grond in. Het gebied tussen de Eemstraat en de Scheldestraat is het volgende gebied dat 'Bouwrijp' wordt gemaakt. Kermissss. 86

Levend Verleden - Den Helder | 2010 | | pagina 88