tail uitgetekend en berekend. Eerlijk is eerlijk, Andries is -in de schaduw van Pieter Blank- een man van ideeën en plannen. Helaas, tot op heden blijken dat, om met de voormalige staatsman Burger te spreken, scheten in een netje. Ere wie ere toekomt, het stadhuisplan van Andries is tot op Kermis Helden der heden het eerste en het beste! Wel zal Zeestraat. mannen en vrouwen, jong en ouder meer oplevert: creativiteit, logica van het gevoel, laagdrempeligheid, duur zaamheid, stabiliteit, enz. Dat komt nog wel in bestuurlijk Helder. Februari Februari begint met een overweldi gende start van een nieuw restaurant op Willemsoord: Dok 51. SBS 6 besteedt in haar programma 'Binnenkort Geopend' veel aandacht aan dit gebeuren. SBS 6 is een com merciële omroep; hier en daar is beweerd dat voor deze promotie diep in de buidel moet worden getast. Ach, dat verdient zichzelf misschien ooit wel terug. Even lijkt het of scholen een beperkte rol zijn gaan spelen bij de opvoeding van hun leerlingen. Een prettig be richt weerspreekt dit. Op de school feesten van Lyceum aan Zee is alcohol verboden; 'indrinken' helpt evenmin. Het kan een aanzet zijn tot een alco- holpreventiebeleid, zoals in veel an dere gemeenten. Misschien na afloop even naar De Bunker 'een biertje le nen' met gemeentelijke goedkeuring. Af en toe gebeurt er iets in onze stad dat alleen in een havenstad voorkomt. Op een schip is een 28-jarige verste keling ontdekt en overgedragen aan de politie. Hoe is het die man verder vergaan? Niet typerend voor onze stad is huiselijk geweld. Liefst 24 keer kreeg een 'partner' een huisverbod en dit is nog maar het topje van de ijs berg. Hup, op dat schip en wegwezen. Alleenstaande ouders en gezinnen met de smalste beurzen blijven vaak verstoken van activiteiten in de sa menleving, die geld kosten. Alles is nodig voor eten en drinken, wonen, energie, kleding en schoeisel. Voor extraatjes die van het leven een ietsje meer maken, ontbreekt meestal het geld. Ondanks alle grote plannen siert het de successievelijke gemeentebe stuurders dat zij voor deze groep één lijn trekken: een cultuurbijdrage. Die heet nu Participatiebijdrage, om de vrijheid van besteding te accentueren. Mooi van 'links', mooi van 'rechts'. Het feest van Woningstichting sluit hier bijna op aan. Dit jaar bestaat Woningstichting 100 jaar. Dat wordt gevierd, en wel van 30 juni tot en met 4 juli. Raadsleden krijgen ruim baan om hun schrijftalent in de Helderse Cou rant te tonen. Het is goed dat het me rendeel volksvertegenwoordiger is, al blijkt dat niet steeds uit de stukjes. En nieuw is niet altijd nieuw als er nieuw op staat. Bijvoorbeeld het artikel van Andries Pruiksma. Toen hij twaalf jaar geleden zijn opwachting maakte in de Helderse politiek, ontvouwde hij letterlijk een serie plannen tot in de- Plein zonder Hemelse vrede. zich ook daar het probleem kunnen voordoen dat de bewoners in de ap partementen boven warenhuis C&A ervaren: meeuwenterreur. Bewoners hebben overlast van krijsende, schij tende en bijtende meeuwen. Een bedrijf, uit Lelystad nota bene, spant draad en netten, waarboven de meeu wen bot vangen. Het leven is soms hard, zelfs voor meeuwen. De winter is lang. Allen snakken naar lente en vrolijkheid. Het laatste is te koop In een mum van tijd zijn de kaartjes voor het carnavalsfeest op za terdag 13 februari 2010 uitverkocht. De provincie loopt al jaren met een motorcrossbaan te leuren. Een hele poos lijkt de Wieringermeer aan de beurt. Bestuurders gooien het op een akkoordje: die gemeente krijgt ruim baan voor uitbreiding van bedrijven terreinen en woningbouw. Het open baar bestuur is continu, zegt men. Als bestuurders vertrekken dan verbleekt menig niet vastgelegd herenakkoord. Het spel zal van voren af aan begin nen. Nu ziet de provincie industrie terrein Kooypunt als ideale locatie; daarenboven krijgt de gemeente sinds 84

Levend Verleden - Den Helder | 2010 | | pagina 86