Hedendaagse Historische Voorvallen Januari Begin van het jaar staakt de 'Molen gracht' haar verzet tegen de nieuw bouw aan de Weststraat. De strijd tegen de gemeente via de rechter is niet te winnen. Het zou kunnen zijn dat de economische recessie de bewo ners te hulp schiet. Daarbij komt dat de grachtzijde meer dan leuk lijkt; de kant van de weg zou wel eens beroerd kunnen uitpakken. Meer dan teveel verkeer, en geen noorderzon. Daar moet je van houden. Recessie of niet, de kerstpakketten voorzien in een behoefte. Door een dik pak sneeuw vechten beter bedeel den zich met hun versnaperingen naar De Kampanje, om daar hun ca deau in te leveren bij de Voedselbank. Kerst brengt bij velen, in dit geval bij tachtig personen, de goede kant van Scrooge naar boven! Hoewel, de 1.250 minima die Den Hel der rijk is, krijgen geen 85. Met deze premiekorting per uitkeringsgerechtigde bij verzekeraar Univé stopt de gemeente een eigen gaatje. Ook dat is Scrooge. Zover is het nog niet. Koning Winter regeert met harde hand. Gemeente na gemeente raakt door haar strooizout. Leveranciers slaan er een slaatje uit. Den Helder strooit nimmer fanatiek. Het aantal valpartijen en de gevolgen van vergeten winters - botbreuken - zijn groot. De 'plicht' om het trot toir voor eigen huis sneeuwvrij te maken, geldt niet meer. Velen zijn dagen aan huis gekluisterd. Lopen en fietsen is een tijdje onmogelijk. Jeugdige opwinding bij jong en oud over de ouderwetse winter slaat snel om in ergernis. Warm water regent het vooralsnog niet. Gelukkig is er minstens één waarvoor het niet ge noeg kan sneeuwen: postbode Henk Baas. Met geitenwollen sokken om de schoenen bezorgt hij, elke dag! An deren doen mee aan de stormloop op sneeuwijzers. Uitverkocht! Volgend jaar voor een habbekrats te koop op een kofferbakmarkt. Een positief punt van een winter als deze is dat de ijsclubs in Julianadorp en Den Helder zijn herboren. De Koninklijke Marine en de stad raken meer en meer met elkaar ver vlochten. Wel kent het proces een keerzijde. Nu is het Militair Tehuis aan de beurt. 'De Duif' aan de Bin nenhaven is een huiskamer voor de medewerkers van de KM, én voor heel veel verenigingen. De KM trekt zich terug op Erfprins. 'De Duif' gaat de verkoop in en wordt geschiede nis. Goed voorbeeld doet goed vol gen. Daarom doet de gemeente Fort Westoever in de aanbieding. Ideeën zullen binnen stromen. Jammer dat Den Helder heel veel publiekstrekkers heeft en relatief weinig publiek. De commercie zal wel toeslaan. Het cadeautje van de gemeente aan de Julianadorpers en Huisduiners in de vorm van een eigen postcode pakt minder onschuldig uit dan men denkt. Veel nawerk, ergernis, onbe kendheid bij bezorgers en routeplan ners. Bordelen zijn niet eenvoudiger te vinden. Dit heeft niets van doen met postcodes. Het is over met het gedogen en dat leidt ertoe dat alleen Te koop. Napoleon is terug in Fort Kijkduin. Een inwoner van Haarlem schenkt een deel van zijn verzameling aan het fort, waaronder door de keizer persoonlijk geschreven brieven. Wie wil die de komende zomer niet zien! De winter weet niet van wijken. 82 GflcWenf' ..ViY'U'

Levend Verleden - Den Helder | 2010 | | pagina 84