Het gezin van Cornelis (Cees) Koorn en facobje j Koorn-Post. f Achterste rij van links naar rechts: l Simon, Dirk en Louwe. Middelste rij: Riek, Jacobje Koorn-Post, Fokke, Cees Koorn, Coba en Stien. Voorste rij: Cees, Albert, Jaap en Lubbert (foto: collectie familie Koorn). stokstraat aan Jo Prins, de vrouw van Dirk. Daar woonde ook broer Louw, getrouwd met Mien Prins, een zuster van Jo. Louw en Mien, die kinderloos bleven, hebben zich in de jaren erna altijd om Jo en haar kinderen bekom merd. Familiehulp in de beste zin van het woord. Hulp die uiteraard ook hard nodig was. In tegenstelling tot Fokke was Jaap gewond geraakt. Hij had een diepe schram in zijn rug. Jaap heeft later wel over het gebeurde gesproken in tegen stelling tot Fokke, die zwijgzaam als altijd, z'n verdriet in stilte probeerde te verwerken. Het verhaal gaat dat een paar dagen na de ramp nog eenmaal een Duitser aan de deur geweest is om te vragen hoe de torpedo er uit gezien had. Toen hij vernam dat de torpedo twee tegen elkaar in draaiende schroeven had, constateerde hij dat het géén Duitse torpedo geweest was, maar een Britse. Daarmee was voor hem de kous af Het lichaam van Lubbert spoelde na tien dagen aan bij de Wassenaarse Slag. Dirk spoelde twee dagen later, Op de HD 67 zittend tegen het stuurhuis bij de reddingsboei de beide overlevenden van de ramp met de HD 75: de broers Fokke en Jaap Koorn. Verder vanaf links: Bartel de Boer, Maarten de Boer en Jan de Boer (foto: collectie familie Koorn). op 24 juni aan tussen Scheveningen Begraafplaats te Huisduinen (28 juni en Kijkduin. Ruim twee weken na het 1941). ongeluk zijn de gebroeders gelijktij dig ter aarde besteld op de Algemene Jan T. Bremer Met dank aan Henk Bais en Okke Visser. 72

Levend Verleden - Den Helder | 2010 | | pagina 74