Ml JL1 ke buurtverenigingen in de Visbuurt hebben hierbij een grote rol gespeeld, met medewerking van de grondei genaren en het gemeentebestuur. De speeltuin kwam op een terrein tussen Visstraat en Vijzelstraat, achter het Evangelisatiegebouw de Maranatha- kerk. Er werd een werkcomité geko zen, bestaande uit de heren Jongejans, Minneboo en Logeman. Het bestuur werd gekozen uit de buurtvereni gingen en bestond uit voorzitter Th. Mallet, penningmeester Roetman en secretaris Groet. Maandenlang werd er hard gewerkt aan de bouw van speeltuin Visbuurt. De buurtbewo ners maakten het terrein geschikt met schoppen, de buurtverenigingen zorg den voor de inrichting van de tuin. Zaterdagmiddag 8 juni 1946 werd de speeltuin feestelijk geopend. De Helderse Courant schreef: "Na zes maanden van voorbereidingen is de nieuwe speeltuin Visbuurt geopend. De speeltuin gelegen in het hart van de buurt, tussen Visstraat en Vijzel straat, voorziet zeker in een behoefte, getuige de honderden kinderen, die zaterdagmiddag voorafgaande door het muziekkorps van het Leger des Heils, naar het nieuwe speelterrein marcheerden. Met glunderende blik ken keken zij naar het speeltuig: schommels, wippen, draaimolens, een glijbaan, een zandbak, klimtouwen... En node konden zij zich bedwingen om te wachten tot de officiële opening geschied was. Aanwezig waren onder andere burgemeester Ritmeester, en de wethouders Van Loo en Van der Vaart. Na de toespraken gaf de heer Mallet het sein: "Jongelui, een driewerf hoera en spelen! Spontaan klonk het hoerage roep, en meteen stoven de kinderen naar zandbak, wip en de andere instrumenten". Opzichter was ome Daan van 't Hart, en namens alle le den werd een gedenkplaat met de na men van de stichters van de speeltuin aangeboden. In de wintermaanden konden de kinderen 's avonds in het clubhuis terecht voor een jongens club, handwerken, breiles, touwen splitsen en knopen, figuur- en hout zagen, schaken, zang en toneel. En op woensdagmiddag werd film gedraaid in het speeltuingebouw De Viskom. Zon twintig jaar geleden hield de speeltuin op te bestaan. Tegenwoordig bestaat het terrein uit een met bomen omheinde groenstrook met speeltoe stellen. Rens Schendelaar W. Vaars, De ontwikkeling van het Lager Onderwijs in Den Helder tussen 1857 en 1878. (1981). RK kerkelijk archief Den Helder, bewaar plaats Petrus en Pauluskerk. M.M.J. Hoogenbosch, 12 Eeuwen katholi cisme aan het Marsdiep. M.M.J. Hoogenbosch, Nieuwstad, 100 jaar Lieve Vrouwe Kerk te Den Helder. M.J. Korving, Beknopt overzicht der ge schiedenis van Helder, Huisduinen en omstreken. J. van Dam den Boumeester, Beschrijving van Den Helder met het Nieuwediep en Huisduinen. Het (voormalig) gemeentearchief Den Helder; archief 1815-1900, nummer 50 - gas en verlichting, Gemeentej aarverslagen, Schooldossiers. Regionaal Archief Alkmaar;diverse jaar gangen Heldersche en Nieuwedieper Courant. HHV archief, diverse jaargangen Helderse Courant. Archief ROAB Alkmaar (1996). Air- •all1 uj M Bronnen:

Levend Verleden - Den Helder | 2010 | | pagina 71