■mi ww wm Wi •0M f M mi m K V///J Na geduldig wachten gaat eindelijk het hek naar de speeltuin open en stormt de jeugd naar de speeltoestellen. omdat daarvoor geen grond beschik baar is". Ook de Helderse Courant schreef daar over: "Voor de bewoners van het Vismarktstadsdeel is dan het ogenblik gekomen om te denken: waar en wanneer wordt onze speel tuin opgericht? Ondertussen deed de afdeling Vismarkt er alles aan om het haar afdeling met 500 leden naar de zin te maken. Zo waren er reisjes met de bus naar Schoorl, Bergen en Alk maar. En in de zomervakantie ging men georganiseerd naar strand en duinen, en er werd voor de Visbuurt een kindermiddag in de speeltuin aan de Singel gehouden. Op maandag 5 augustus 1935 werd de speeltuin in de Vogelwijk aan de Kemphaanstraat geopend. Maar vreemd genoeg behoorde het aan de afdeling Vismarkt! De Helderse Cou rant schreef daarover: "Ja, ja, het is geen schrijf- of drukfout, het is werkelijk de afdeling Vismarkt van de Heldersche Speeltuinvereni ging, die thans met haar lang verwach te tuin voor den dag komt. En hoe! Intussen is de naam "Vismarkt" allang veranderd; de uitbreiding van de stad heeft zich voortgezet in de wijken ten oosten van den Ruyghweg en hoewel de naam officieel nog Vismarkt geble ven is, zal men toch ons inziens op den duur moeten overwegen ter aandui ding van dit deel een anderen naam te kiezen. Maar voorlopig hebben wij te maken met de afdeling Vismarkt. Men weet, reeds van den aanvang af, dat is nu vijf jaar geleden, ging het verlangen uit om ook voor deze afde ling van de Speeltuinvereniging een werkelijke tuin te hebben, verlangen, dat voorlopig nog onvervuld bleef. De afdeling moest met enig leedwezen aanzien hoe twee andere afdelingen, Oude Helder en Tuindorp, eerder hun wens vervuld zagen. Maar men wanhoopte niet, en nu, hier aan de Kemphaanstraat, heeft zij ten langen leste de beschikking gekregen over dit prachtige terrein, dat maandagmiddag werd geopend. Het is de gemeente, die dit terrein afstond, en het is een kern van de leden der afdeling Vismarkt, die zorgde voor den opstal: schommels en wip, en springplank, en zandbak, en de rest waarmede zich thans de kinderen zoo vermaakten. En dit najaar, als de openluchtspelen onmogelijk zullen worden, zullen jonge werklozen op het terrein een loods bouwen, die klin ken zal als een klok, en waarin dezen winter de kleinen bezig zullen worden gehouden", aldus de Helderse Courant. Het duurt nog tot na de Tweede We reldoorlog voordat de Visbuurt een eigen speeltuin krijgt. De gezamenlij- 68

Levend Verleden - Den Helder | 2010 | | pagina 70