Courant op 17 april 1928: "Dit jeugdfestijn, waaraan de deel neming beduidend groter was dan het vorige jaar, er waren 29 elftallen verdeeld in 4 afdelin gen, is zeer gunstig verlopen, voor wat de wedstrijden op 10 en 11 april betreft, toen het weer zijn zeer gewaardeerde medewerking verleende. Jam mer is het daarom geweest, dat de finales, op zaterdagmiddag, gespeeld werden te midden van een felle oostenwind, wat het verblijf op het veld niet bijzon der aangenaam maakte. Doch de animo was er niet minder om, evenmin de belangstelling. Er is door de finalisten met het ware vuur gestreden, er wer den 's middags 3 wedstrijden gespeeld (de afd. A, C en D) die ons de nodige spanning gebracht hebben en waarin de respectievelijke winnaars het lang niet cadeau gehad hebben. Eerst kregen we de winaars van de afdeling A tegenover elkaar (de groep der lagere scholen van Helder, Anna Paulowna en Julianadorp), School 9 versus School 5, onder leiding van de heer A. Kramer. Eerstgenoemde won met 4-0 en is zoowel voor als tegen wind sterker geweest (rust 2-0); toch als school 5 een betere keeper had gehad, zou de zege niet zoo groot geworden zijn. De Vismarktschool won dus den le prijs, zijnde een zil veren lauwertak (wisselprijs) en 11 draagmedailles, aangeboden door H.R.C. De keeper van School 9 was de enige van dit toernooi, die geen enkele maal gepasseerd is. Hulde! School 5 (Parallelweg) ontving een beker, uitgeloofd door den Neder landse Bond van Onderwijzers", aldus de courant. gereformeerd lager onderwijs. School 10 bleef als vanouds in gebruik als openbare lagere school; met als per soneel in 1955, het hoofd W.F. Louw- rier, de onderwijzers H. Th. G. van de Water, J. Molenaar en J. Brantsma, en de onderwijzeressen D. van Man- sum en J.B.J. Luthmer. Aan het eind van de jaren vijftig werd school No. 10 niet langer meer met nummer 10 aangeduid, maar kreeg ze de naam: De Ruijterschool. Want in die periode kregen alle Helderse scholen namen, de nummers werden afgeschaft. Uit eindelijk heeft de school haar hon derd en tweejarig bestaan gehaald. Er werden in die periode meer scholen gesloten, waaronder de dorpsschool te Huisduinen. Het besluit viel tijdens de gemeenteraadsvergadering van 8 juni 1964. Toenmalig wethouder De Marnixschool in de periode 1959-1963. Tijdens de Tweede Wereldoorlog werd het schoolgebouw aan de Vis markt gevorderd door de Duitsers. Na de oorlog maakte de christelijke ulo nog tot het jaar 1959 gebruik van een deel van het schoolgebouw. Daarna verhuisde het naar een nieuw schoolgebouw aan de Middenweg met de naam Koningin Wilhelmina school, op de locatie van Triade. Na het vertrek van de ulo leerlingen werd school 9 direct in gebruik genomen als Marnixschool voor protestant christelijk onderwijs als overloop voor het grote aantal leerlingen op de Eben Haëzerschool. De Marnix school verhuisde in 1963 naar een noodschool aan de Marsdiepstraat in Nieuw Den Helder. Daarna betrok de Prof. Dr. S. Greydanusschool de voor malige school 9 aan de Vismarkt voor 57

Levend Verleden - Den Helder | 2010 | | pagina 59