js\. Het muziekkorps van het Leger des Heils. Op de bovenste rij derde van links broeder Slot. Broeder Jacob Nan Slot. Overleden op 27februari 1955, 63 jaar oud (foto: collectie D. Bok). kopermuziek, was altijd vrolijk. En als het een droevige melodie was, dan nóg was het niet triest. Als de tonen van de trombone tastend hun weg zochten tussen de pilaren van de legerzaal ging je vanzelf meezingen: 'Jezus, Gij zijt Alles mij in al'. We gingen altijd achterin zitten. Het gaf niet als je te laat binnenkwam en je kon er ook weer uitlopen zonder dat je iemand stoorde. Niemand zei daar iets van en dat was goed. Waar anders kon je als vader met drie kleine jochies zó gemakkelijk terecht (moeder was thuis met de baby) als bij het Leger? En je verveelde je er nooit. In de legerzaal was niet alleen allerlei te hóren, er was ook van alles te zien. In de zaal zaten 'gewone' mensen, maar ook veel in uniform. Mannen in uniform, dat kenden we wel. Hier echter liepen ook vrouwen in leger- kledij en dat boeide me zeer. Nee, mooi vond ik ze niet, die soms zo hobbelige boezem en die vreemd ge strikte hoedjes, maar hoe dat anders zou moeten wist ik ook niet. Het allermooiste was het optreden van broeder Slot, de korps-sergeant- majoor. Voor mij was hij de aller hoogste. Een lange kaarsrechte man, met prachtig zilvergrijs haar en een schitterende snor. Hoe of die vertellen kon! Ademloos luisterde ik als hij met luide stem en grootse armbewegingen beschreef hoe hij in de macht van de satan was geweest. Hij had gevoch ten en verloren telkens weer. Hij had in de goot gelegen, zó erg was het geweest. Maar Jezus had hem gered. Jezus was overwinnaar. Hij was giste ren en heden dezelfde, halleluja. Als hij zo sprak en vertelde dat er redding was voor iedereen, hoe diep je ook gezonken was dan kon 't gebeuren dat iemand opstond en struikelend naar voren liep. En dan it i ii-ji i pip II w

Levend Verleden - Den Helder | 2010 | | pagina 39