Will C. Thijssen B instandhouden V verbeteren R rehabiliteren S saneren G groen W water wi winkels b bedrijven wo woningen p parkeren 1 zeer urgent 2 urgent 3 minder urgent (uit: P.H. Ottervanger, 125 jaar Visbuurt. 1860-1985, p.108. 16 mei 1975 diende ze bij de gemeen teraad het zogenaamde "Dertig Krot- tenplan" in. Op voorstel van de stich ting werden de pandjes onder speciale voorwaarden -anti-speculatie en woning-toewijzing betreffende- aan de firma Herman Geveke, aannemer te Den Helder, voor de boekwaarde verkocht. Hij renoveerde de pandjes en verkocht ze door aan bewoners en oud-bewoners. De gemeenteraad ging in oktober 1975 akkoord met dit plan. Het stichtingsbestuur slaagde er op deze manier niet alleen in de rehabi litatie van de buurt een flinke impuls te geven, maar vooral ook een aantal echte krotten om te toveren in zeer betaalbare (vierkamer-)woningen.13 Slot Met de aanvaarding door de ge meenteraad op 12 mei 1974 van het Bestemmingplan Visbuurt 1974 had den de bewoners de strijd voor het behoud van hun buurt gewonnen. "De door de jaren heen gegroeide ver bondenheid en solidariteit zou niet uitéén gerukt worden. Ook zou het weinige karakteristieke en authentieke dat Den Helder nog had niet verloren gaan. De "Visbuurt" zou blijven be staan, aangepast aan de tegenwoordige tijd. De rehabilitatiewerkzaamheden konden nu officieel een aanvang ne men", aldus bewoner en schrijver RH. Ottervanger in zijn boek 125 jaar Visbuurt 1860-1985. 16

Levend Verleden - Den Helder | 2010 | | pagina 18