Van het bestuur ■feu=.-;v Nu u dit leest is de winter wel zon beetje voorbij. Het was weer ouder wets. Eindelijk sneeuw tijdens de Kerst. Maar na een paar dagen had den we het allemaal wel gezien, want sneeuw is leuk, maar niet te lang. De natuur was echter niet te stop pen, het ging maar door, dagen lang. Zoveel sneeuw, dat was lang geleden. Je moet vijfentwintig jaar terug in de geschiedenis. Ik kan me niet herin neren, dat we toen zo liepen te mop peren op alles en nog wat. Of hadden we toen wel genoeg strooizout en reden de treinen toen wel gewoon op tijd? Vonden we de mobiliteit toen niet zo belangrijk, of waren we toen flexibeler? Was het vroeger dan beter, zoals de ouderen plachten te zeggen? Ja en neen. Vijfentwintig jaar geleden hadden we nog geen mobieltje of een computer, laat staan internet. Je wist wel wat een computer was, maar enige behoefte daaraan had je niet. Ja, je had een typemachine en een elektrische rekenmachine en dat was al heel wat. Nu kunnen de meesten van ons niet meer buiten internet of een mobieltje, met het gevolg dat het leven veel gejaagder is geworden. En door dat snelle leven wordt je ook ongeduldiger. Bovendien, de overheid regelt toch alles? En als dat dan niet gebeurt worden we boos en gaan we lekker mopperen. Maar weet u, straks zitten we weer in de zon en zijn we alles vergeten. Want dat zit ook in de mens, je ont houdt altijd alleen de leuke dingen. En natuurlijk, dat gemopper van vijf entwintig jaar terug zijn we gewoon vergeten. Degene die wij, bestuur en redactie, niet zullen vergeten, is Marian Priem- Ewalt. Zij overleed op 16 december 2009. Ze was bijna 81 jaar oud. Ik kende haar niet persoonlijk, maar wat ik wel weet, is dat zij mij en met mij vele leden van onze vereniging, een groot plezier heeft gedaan met haar verhalen over haar jeugd in Den Helder. Ook in deze aflevering pos tuum nog een verhaal van haar hand. We zullen haar inbreng node missen. Op haar overlijdensbericht stond: "Wie schrijft die blijft". En zo is het ook. De vereniging Visbuurtbelangen is bezig met de voorbereidingen van een grote feestweek voor de buurt in ver band met het 150-jarig bestaan van de Visbuurt, dat in augustus van dit jaar zal plaats vinden. Onze redactie is op het ogenblik druk bezig met het samenstellen van een themanummer over 150 jaar Visbuurt. Zoals het er nu naar uit ziet zullen de nummers van juni en september worden sa mengevoegd en zal het themanum mer half augustus verschijnen en uit sluitend bedoeld zijn voor de leden. Misschien weet u ook nog wel een Het Timorpark in de winter van 1962/1963. verhaal over uw jeugd in de Visbuurt, of de OLVOO-kerk, Vismarktschool, Gasfabriek, enz. De redactie houdt zich aanbevolen. Het archief van Dick van Loon is be gin december verhuisd naar het Regi onaal Archief Alkmaar. De klus om de duizenden negatieven in te scannen was voor de fotowerkgroep te groot. Alkmaar heeft ons aangeboden om dat op zich te nemen. De fotowerk groep kan straks via internet inloggen bij het Archief Alkmaar en zodoende de gescande foto's van de goede tek sten voorzien. Nog een laatste opmerking. Naar aanleiding van opmerkingen van een onzer leden, deel ik u mede dat noch het bestuur noch de redactie van Levend Verleden, verantwoordelijk is voor de inhoud van de aangeleverde kopij voor ons blad. Die ligt ten alle tijde bij de schrijver (-ster) zelf. Maarten Noot 130 «te i,

Levend Verleden - Den Helder | 2010 | | pagina 4