Nog even kunstijsbaan. van zijn bal. De godganse dag wacht zij op een tik tegen haar speeltje. Dan gaat ze als een speer, rent terug en legt het balletje voor jouw voeten. Onvermoei baar. Het zijn de kleine dingen die het doen. Zou Nora niet te huur zijn voor de Juttersmarkten? Zo, het stadhuis gaat nu samen met de bibliotheek. Waarom eigenlijk niet met de Aldi! Wat er van komt, komt ervan. Laat nu School 7 niet verder verpauperen, vroede vaderen, het is vijf voor twaalf. Het laten verdampen van de commis sie voor cultuurhistorische waarden (CCW) als waakhond is een teken aan de wand. Geef verenigingen in deze stad, gericht op het bloot leggen en bewaren van alle soorten geschie denis, daar een onderkomen: een plaatselijk historisch centrum. Gaat dat niet, dan is er vast een onderne mer die er een stadscafé wil runnen. Boze tongen beweren dat de school illegaal wordt bewoond. Dan wordt het verkopen voor een Euro; l'histoire se répète. In november zijn zestig scholieren een dag de baas aan de Bijlweg. Zij besturen de gemeente. Hebt u er iets van gemerkt? In deze periode gaat de aandacht vooral uit naar de Mexicaanse griep, naar de grieppandemie. Zelfs soldaten helpen met prikken. Als vanzelfspre kend barst direct de discussie over zin en onzin van de prik los. 'Onzin' lijkt te winnen en waarschijnlijk berust dit op een misverstand. Het misverstand dat de griep niet doorzet, omdat we de virus in onze macht hebben. Dit is ook de maand waarin één van de laatste grootse plannen van het stadsbestuur in de la verdwijnt. Er komt geen nieuw sportpark in Julianadorp. Er kan een ommekeer komen, als er de volgende bestuurs periode een wethouder met sport- en jeugdzaken wordt belast. Als goedmakertje is op 21 november het nieuwe winkelcentrum De Riepel geopend. Sinterklaas en andere kun stenmakers zetten hun beste beentje voor. Het gaat te ver om in dit ver band een opmerking te maken over de openingstijden op zondag. Toch is daar de zondag voorlopig een dag als alle andere. Exit Prins Willim, de Friezen ontfer men zich over de restanten. De brand heeft overigens geen staartje, noch voor de verantwoordelijke bestuur der die in een hoekje staat te kijken, noch voor de Brandweer die zich rot schrikt van het onderzoeksrapport. In de verte dreigt 'Stavoren'. Het Mo lengat verzandt. De Razende Bol en Texel naken elkaar. Het wegzuigen van het zand, zoals de Duitsers dat doen voor Emden, is geen optie. Juist, de kosten dekken niet de baten. Ge lukkig rest het Schulpengat. De politiek zorgt zelf voor aardver- schuivinkjes. De VVD least Kees Visser als lijsttrekker, de SP en Groen- Links hebben het gehad met mannen, de PvdA doet om-en-om, Rita stelt een duo aan en najaren gaat Abbenes gelijk Prins Willim: ook exit. Of hij nu de luis in de pels is, het gemeen tebestuur bij de les houdt, of wat dan ook, als onderstroom in de politiek vertegenwoordigt hij een waarde die velen onderschatten. Dat het hem goed moge gaan! Wijkbeheer moet in handen komen van de wijkbewoners. Althans, dat is de leidende gedachte. Stel als stadsbe stuur een beetje geld en gereedschap beschikbaar, en de klus is zo geklaard. De Sluisdijkbewoners bijten het spits af, al lijkt het op de foto's dat het buk ken weinig soepel gaat. Ondertussen krijgen ondernemers steeds meer overlast van zwervers en dealers. Daarom wordt de repressie opgevoerd: Koning Winter is inge schakeld. Aan het eind van de maand komt de ommekeer voor oud-burgemeester Hulman. Hij wordt waarnemer in Ridderkerk. De Commissaris van de Koningin in Zuid-Holland heeft ken nelijk een zwak voor eerste burgers die in onze stad van de fiets vallen. December De maand begint met een Titanen- werk. In Huisduinen - nog met de oude postcodes - hebben de erven Ruud van de Wint hun twaalfde sculptuur op transport gezet. Ruim 24 ton cortènstaal, 22 meter hoog en vie renhalve meter breed is geplaatst op een terp langs de A59 bij Maasdonk. Als zo een klus is te klaren, dan gelukt de rest ook wel. Onderwijl wordt de mooiste man van Den Helder geko zen. Het past niet daaraan een zin snede te wijden. De vrouwen hebben de rollen omgedraaid. 165

Levend Verleden - Den Helder | 2010 | | pagina 39