niet naar Den Helder kwam, bewijst een coureur op de Zanddijk. Hij is ge klokt op 185 km. Een record, dat wel. Windmolens verscheuren de natie, tot in Den Helder. Voor grondeigenaren is het lucratief om windmolens te bouwen. Bijvoorbeeld naast de N9 bij Julianadorp, ter hoogte van de bollen- proeftuin. Zij die de bouwsels in hun achtertuin dreigen te krijgen en de principiëlen trekken ten strijde. Het gemeentebestuur wenst daar evenmin molens. Daarmee is de kans verkeken en het gevaar geweken. Bomen aan de Middenweg is een toezegging, gedaan aan het begin van deze bestuursperiode. De toezeg ging lijkt te worden verzilverd. Des alniettemin geeft het bedenken van plannen vaak meer vreugde dan het realiseren. In de plannen verandert de Middenweg in de Middenlaan, groen en met allure. In het voorjaar van 2011 is de klus geklaard. na weer twee jaar wel, gevolgd door een jaar zonder. Typisch Landmacht, een achteruitgelopen Echternachse processie. De Noordkop is in de ban van ge meentelijke herindelingen. Die drukte gaat aan Den Helder voorbij; wie haalt nu het Paard van Troye binnen!? En de Kooyhaven krijgen we ook niet. Alsof die nieuwe gemeente gebrek aan grond zal hebben. Wie weet hoe slim ons stadsbestuur gaat opereren. Als gemeentebestuurders iets te lang op het pluche zitten, wordt het ge vaarlijk. Dan willen ze hun sporen nalaten, voor het nageslacht. Een invallende burgemeester en een zoekende wethouder gaan voor een nieuwe icoon. De Lange Jaap is ach terhaald. Er moet een hypermoderne windmolen komen, 150 meter hoog, met enorme wieken. De plek bij uit stek is Fort Erfprins. Soms is weinig daadkracht een zegen. Aan het einde November De haven en omgeving van Den Hel der is volgepropt met kades en gebou wen. November doet onze ogen knip peren. De bewapeningswerkplaatsen zijn gesloopt en voor onze ogen ont vouwt zich een waar panorama. Op die plek komt de marinierskazerne, met kantoorruimte. Laat Defensie snel (en mooi) gaan bouwen, voordat te veel Nieuwediepers zich hechten aan dit vergezicht. De discussie over de scheve bomen in het nieuwe stadspark is geluwd. In het stadshart moeten en zullen woningen komen. Kan het niet voor mensen, dan moet het maar voor vogels, moet de directeur van Zeestad B.V. gedacht hebben. Leerlingen van de basisscho len in het centrum verven vogelhuis jes in hippe kleuren. Die komen te hangen in de scheve bomen. In mei moet het park worden bewoond door ongeveer 140 starters. Daarbij komt Koning winter regeert Strijd om de Nollen, (sneeuwlandschap met op de achtergrond Lange Jaap). Bij het vervagen van de krijgsmacht onderdelen verwateren de kenmer kende activiteiten. De wijziging van Vlootdagen in Marinedagen heeft een aantal deskundigen uitgelegd als een winstwaarschuwing. Wat zijn we snel aan de beurt. Het volgende jaar is een vastenjaar, geen Marinedagen. Daar van de maand komt ze eruit. De sche- penlift haalt haar, het lichtschip Texel, uit het water. De scheepshuid is ge reinigd, de dikte van het plaatwerk is gemeten, niet nodige uitsteeksels zijn verwijderd en er is een beschermende verflaag aangebracht. Zij is klaar voor de volgende tien jaar. een paar weken later hun kroost. Waarom zou de zaterdagmarkt nog wel zo zijn, als het vroeger was? Velen doen van zaterdag tot zaterdag een rondje markt. Daar is de lekkerste haring te happen, daar zijn heerlijke nootjes, daar is de verste vis, daar is ook Nora. Nora is een bordercollie en bezeten 164

Levend Verleden - Den Helder | 2010 | | pagina 38