Het burgerinitiatief om het nieuwe stadhuis in het Gemini Ziekenhuis te vestigen is in de kiem gesmoord. De oproep van de directeur Wonings tichting, Gerrit Seegers, om aan dit onzalig plan voorbij te gaan, deed definitief de deur dicht. Het ontstaan van het megabedrijf Ziggo treft alle gebruikers van de onderliggende bedrijven. In Den Helder en omgeving leidt de over gang van Multikabel naar Ziggo tot tal van problemen. De bewoners van de Golfstroom moeten het heel lang doen zonder internetverbinding. Het tehuis verdwijnt zo maar uit het klan tenbestand. De positieve kant van een dergelijk probleem is, dat je er ook zo weer inzit. Een kwestie van tijd en dus geduld Branden lopen niet altijd met een sis ser af. Deze maand komen de brand stichters van het Casino voor de rech ter. Vraag blijft wie het gelag betaalt. Monumenten hebben in Den Helder alle een dossier, ook de voormalige Zeevaartschool. De reünistenclub dringt aan op open heid. Waarom gevelrenovatie, waar om is er geen voortgang? Knelpunt schijnt het bestemmingsplan te zijn. Velen hebben, gezien de huidige situ atie, altijd gedacht dat aan de haven alles mogelijk was. Historisch centrum (School 7). Eerlijk of niet, in de kappersbranche is de concurrentie aangescherpt tot haarkloverij. Haarzorg, een activiteit van Rataplan, heeft zich gevestigd in het schoolgebouw van het ROC aan de Kievitstraat. Omdat Haarzorg geen winst wil maken en gebruik maakt van een schoolgebouw is de eerlijk heid in twijfel getrokken. De Prins Willim exit. De afgelopen jaren zijn er heel wat pogingen gedaan om Den Helder op de kaart te zetten. Het is gelukt! Met het thema 'Op de kaart' is de Open Monumentendag een succes gewor den. Als er één stad is met een berg aan kaartenmateriaal, dan is dat wel Den Helder. Eerlijk is eerlijk, in de praktijk staan veel bekende monumenten op het programma. Monumenten waar je nooit genoeg van krijgt. Zonder iets of iemand tekort te willen doen, dat Marinemuseum is een topper. Voor jong en oud is het genieten. Als de directeur van Woningstichting wordt gevraagd deze dag te openen, kan men weten dat gemeentebestuurders peentjes zweten. Terecht, zonder terughoudendheid noemt de volks- huisvester de gemeente als grootste bedreiging van panden. Sporen uit het verleden zijn alom zichtbaar. Neem de Javastraat. Sinds jaar en dag prijkt op een aantal hui zen een vervagende V. Zij die het 162

Levend Verleden - Den Helder | 2010 | | pagina 36