Hedendaagse Historische Voorvallen De Dorus redt het. op: iedere Nederlander moet naar het zwembad kunnen gaan, verjaardagen vieren, familie- en vriendenbezoeken kunnen afleggen, lid zijn van een sportclub, kunnen beschikken over een mobiele telefoon en een computer met internet. Ook hier is er een ga pend gat tussen dat wat het volk vindt en wat de overheid namens het volk biedt. Op 26 augustus viert de Stadspartij haar 10-jarig bestaan. De lokale partij heeft alle ups en downs van de traditi onele partijen doorstaan: van populair zijn tot uitslaande binnenbrand. Zelfs een wethouder heeft zij - zij het voor zeer korte tijd - geleverd. Kortom, het is een leerproces geworden met vallen en opstaan. Als je dat overleeft, is er ongetwijfeld een toekomst! Van 4 op 5 augustus is De Keizer ge kraakt. Een beetje ludieke actie van jongeren die niet echt huisvesting ontberen. Wel komen de wat vreemd aandoende regels in termen van huur- bescherming raar over. Voor schrij nende gevallen waarin, na vertwijfeld zoeken geen dak te vinden is, kan kraken op begrip rekenen. Tenminste als het gaat om panden die jarenlang leeg staan uit rendementsoverwegin gen. Deze actie heeft niks van doen met kraken. De actie van het gemeentebestuur op de Mexicaanse griep, beter gezegd ter voorbereiding van de komst van deze griep, is niet al te geruststel lend: er zijn 500 mondkapjes besteld. Zou er een relatie zijn met het aantal fietsendiefstallen, dat schrikbarend toeneemt? Waar zouden die fietsen blijven? Zou er ook een relatie bestaan tussen deze gestolen fietsen en het regelmatig de stad zien uitrijden van vrachtwagentjes en aanhangers vol met gebruikte fietsen? Fietsendiefstal heeft niet echt prioriteit. Soms wint de natuur, voor even. Mul- timetaal verlaat de voormalige bewa- peningswerkplaatsen. Defensie laat er geen gras over groeien en geeft op dracht tot sloop. Er zal een nieuw ge bouw verrijzen, dat aan 280 mariniers huisvesting zal bieden. Honderden broedende meeuwen gaan tot de aan val over; de sloop is tijdelijk stilgelegd. Augustus Alternatieven voor de Prins Willim vallen als rijpe appels van de boom: de Schorpioen, de Bonaire of andere blikvanger. De vlootdagen, pardon, de Marinedagen trekken duizenden bezoekers. Koop een Marineschip als dat uit de vaart wordt genomen. Ontdoe het van asbest; dat moet so wieso. Leg een dergelijk schip in het dok, met moderne technologie en animaties, en Den Helder heeft een eigentijdse publiekstrekker. De maand is nog niet begonnen of de verbale voorboden van de winter dienen zich aan. De ijsbaan zal nog één keer worden opgebouwd op het Julianaplein. Daarna is Willemsoord de locatie. Een en ander zal van doen hebben met geschuif van subsidies en huurpenningen. De ijsbaan krijgt wel weer subsidie. Het gemeentebestuur is dit jaar bijzonder creatief. Naar ver luidt is de subsidie onttrokken aan de post Kansarme jongeren. Over kans armen gesproken. Een representatief onderzoek van het Sociaal Cultureel Planbureau (SCP) levert het volgende Vergane glorie (De Prins Willim). 160

Levend Verleden - Den Helder | 2010 | | pagina 34