onderscheiden met de Distinguished Service Order. Zijn navigator F/Lt R. H. Pinkerton viel het DFC ten deel12. De laatste stille getuigen Wat er nu nog resteert van deze laat ste grote aanval is de dobberende wrakboei bij Den Helder, de duidelijk waarneembare gerepareerde inslagen in de watertoren van Wieringerwaard, de wrakstukken van Beaufighter F/254 in een tweetal luchtoorlogmu sea en verder een aantal graven van bemanningsleden van de Beaufighters en opvarenden van het konvooi, ver spreid over Wieringerwaard, Twisk, Bergen op Zoom en Ysselsteyn. En een verhaal dat deze stille getuigen een plekje geeft in de geschiedenis. H. Nauta (N.B. Alle foto's zijn aangeleverd door de schrijver). Rechts naast de veerboot naar Texel de wrakboei van de V 417 (H. Nauta). Met speciale dank aan: Theo Boiten, Groningen, voor de ooggetuigen verslagen van ex-bemanningsleden van de North Coates Wing en Hans Jehee, Valkkoog, voor de KTB's van de betrokken eenheden van de Krieg- smanne Bronnen: Operations Record Book 254 Squadron Operations Record Book 236 Squadron Operations Record Book appendixes North Coates Operations Record Book appendixes 16 Group Operations Record Book appendixes Coastal Command Coastal Command Review Kriegstagebuch 14./Vorpostenflottille Kriegstagebuch 27./Minensuchflottille Kriegstagebuch 34./Minensuchflottille Kriegstagebuch 1 ./Sicherungsdivision Luchtbeschermingsrapport Den Helder De graven van de Beaufighterbemanningen in Wieringerwaard. Links van F/O Warburton en F/O Grey, rechts van F/O Trautman en F/O Evans (H. Nauta). De gerepareerde inslagen van de 20 mm boordkanonnen op de noordzijde van de watertoren van Wieringerwaard (H. Nauta). 145 :VOOU HEN Dit VIELEN

Levend Verleden - Den Helder | 2010 | | pagina 19