op de kerkelijke exploitatie. Ze moet of worden verkocht, of een geldople- verende bestemming krijgen. Voor dit laatste is bijkans een mirakel nodig; niet ondenkbaar op die plek. De Odd Fellows, vereniging op ethi sche grondslag, komt op 22 juni in bijzondere zitting bijeen in Fort Kijk duin: de vereniging laat zien en horen wat haar beweegt voor vijftig belang stellenden. De eerste Juttersmarkt valt dit seizoen op 23 juni. Dit jaar voeren vooral vrouwenkleren en leer de boventoon. Afgezien van randactiviteiten vervaagt het eigen karakter van de Juttersmarkt meer en meer. Overigens geldt dit voor vrijwel alle toeristische markten. Vanaf 29 juni is het openbaar vervoer als van ouds: de kustbus rijdt weer tot september. juli De maand begint met de trouwe vier voeter: hij beschijt het nieuwe park aan de Polderweg. Tot op heden draaien de opeenvol gende milieuwethouders rond de pot: hondenbezitters zijn ook kiezers. De oplossing is simpel. Hondenbezitters krijgen een opruimplicht en in plaats van hondenbelasting wordt het fiets- plaatje weer ingevoerd. Daarna kan dit park een passende naam krijgen, nl. het Churchillpark. Alliteratie zal wel aanzetten tot een nieuw burge rinitiatief dat moet resulteren in het Polderpleinpark. Coffeeshops hebben het in Den Helder niet eenvoudig. Jamaica aan de Spoorstraat moet vóór 31 juli de deuren sluiten. Woningstichting, de eigenares van het pand, wil het pand amoveren. Naast alcohol en roken is er weinig ruimte in ons leefpatroon. De zomerkermis -zeker een paar honderd jaar oud- behoudt een pro minente plaats op de evenemente nagenda. Toch zijn al die kramen met pluche beesten van soms wel een me ter hoog geen teken van vooruitgang. Voor een echte kermis is Huisduinen the 'place to be'. Chris van de Leede als puinruimer. Een zomermaand levert naast bran den en brandjes weinig nieuws waarde. De stad suddert aan het strand. De Helderse Courant zoekt bewoners en gebruikers van panden met een bijzonder fraai uitzicht. Ina van der Eijk heeft in het Gemini Zie kenhuis een kamer met uitzicht over het Huisduiner poldertje. Een levend schilderij. Velen volgden haar in deze rubriek, zoals Asmina Darkaoui, ka mermeisje in Lands End. Stuurman Cor Eelman van de Dokter Wage- maker heeft een uniek uitzicht op de skyline van Den Helder. Het is Henk Petter gelukt. Hij mag zijn hotel uitbreiden. Op het OS&O- terrein komt bebouwing die door de dorpelingen wordt gepruimd. Een beetje stad heeft een rijke boe kenwinkel. De Drie Boekjes geeft Den Helder een extra sterretje. Een goed en actueel aanbod van boeken staat niet garant voor een succesvolle bedrijfsvoering. Dat deze stedelijke voorziening moge blijven! Leegstand in de binnenstad is niet goed. Boven keurslager Hulman in de Spoorstraat is een complete wietplantage ontdekt. Een tweede is aangetroffen in de Keizerstraat. Plantertje is voorvluch- tig. Nee, de terugloop van het aantal inwoners met een slordige 5.000, de verschuiving van inwoners ten op zicht van Julianadorp en de verster king van het voorzieningenniveau in een aantal kernen binnen de Noord- kop doen het stadshart niet kloppen van vreugde. Lichtpuntje is de groei van het toerisme, zoals blijkt uit bron nen, anders dan de directeur van de VVV. Zijn getallen zijn niet altijd voorstelbaar. Het groeien en bloeien van wietplanten op vele plekken in de stad is dat wel. Soms moet de burger handelen. Een 55-jarige inwoner lijdt veel pijn. Medicinale hennep geeft hem verlichting; de rechter niet. Zijn 102 plantjes leveren hem een prent op van 1.000. Wiet zal voorlopig niet in 'Oma weet raad' verschijnen. Intermezzo, de bijlage bij de Volks krant van zaterdag 11 juli, besteedt een pagina aan een onderschatte Helderse activiteit, nl. vissen vanaf de zeedijk. Als de makrelen, gepen of gullen zich aandienen, staan de vis sers in dikke rijen langs de waterlijn. Aan het eind van de maand valt het roemruchte VOC-schip Prins Willim ten prooi aan de vlammen. Het bluswerk is -voor leken- we derom onbegrijpelijk. Wederom slaat op het gehaspel bij het 'gecontroleerd uitbranden' van het Casino. Waarom de schepenblusser bij uitstek, de Ma- 125

Levend Verleden - Den Helder | 2009 | | pagina 39