blijkt dat de groot-aandeelhouder van Zeestad B.V. geen extra geld heeft voor 'haar bedrijf Den Helder'. De eerste mei is dit jaar minder fees telijk voor de Mercedesrijders: hun dealer verlaat de stad. mei De dodenherdenking op 4 mei aan de Prins Hendriklaan telt ongeveer 250 deelnemers; de jeugd is goed verte genwoordigd. De verschrikkingen van de oorlog vragen het doorgeven van die ervaringen om de vrijheid te be waren en te vieren. De 5 mei-viering daarentegen is geflopt. Ondernemers, buurthuizen, gemeente, men gelooft het wel. Het laatste woord is er nog niet over gezegd. Daar waar eens De Golfstroom stond, verrijst nu het nieuwe Huis ter Duin voor de lieve som van 16 miljoen. Dit door toedoen van een van de wei nige stabiele factoren in bestuurlijk- maatschappelijk Den Helder: Woning stichting. Dit neemt niet weg dat een unieke locatie voor wonen en zorgen verloren gaat. Even naar de zee lopen door een prachtig gebied, al dan niet met hulp, is er straks niet meer bij. Kees Vriesman is donderdag de 8e mei geïnstalleerd als waarnemend burge meester. Cor Hienkens weet hem, na een Helders kwartiertje zoeken naar het kleinood, aan de ketting te leggen. Terwijl elders de vrije markt welig tiert, houdt de Helderse politiek in meerderheid vast aan een geleide economie met weinig ruimte voor vernieuwing. De toeristisch-recrea- tieve sector ontwikkelt zogenaamde restinns. Een soort hotelkamer voor een nieuwe doelgroep. Wandelaars en fietsers die met lichte bepakking de Noordkop verkennen, kunnen daar overnachten. De gemeenteraad zou moeten beseffen dat eigentijdse on dernemers concurrentie niet duchten. Wel verruimt de raad de wereld der onderscheidingen. Kinderen kunnen nu ook een lintje krijgen. Daarmee wordt gezond sociaal gedrag van kin deren bijzonder gemaakt. succes. Marco Borsato presenteert aan boord zijn eerste single, Dromen zijn bedrog. De titel komt uit en najaren roesten in de Amsterdamse haven wacht haar nu de sloop. Een actie moet zorgen dat de Majes teit naar het 100-jarige Julianadorp komt. Bellen, schrijven, smeken, zij laat zich niet vermurwen. Echte dorpers zijn niet te stoppen. De actie Zonder Trix is het niks barst los. Te gelijkertijd kijkt de organisatie met een schuin oog naar de schare van prinsen en prinsessen. De komst van Juliana Guillermo zou zeker leuk zijn. Alle Oranje-agenda's zijn bekeken en wat blijkt? Alom appeltjes van Oranje, behalve in J'dorp. Politiek Den Helder en de Commissa ris van de Koningin Harry Borghouts schillen heel wat appeltjes. Op 20 april mogen de fractievoor zitters hun lichtje laten schijnen in Haarlem: zij kunnen kiezen; uit twee kandidaten voor het tijdelijke bur gemeesterschap. De West-Europese democratie kent zo haar zegeningen. Per 1 mei volgt Kees Vriesman -voor zitter van Kritische Vrienden- burge meester Hulman op als waarnemer. Geert Wilders weet dat de appel niet ver van de boom valt. Vergezeld van alles en nog wat bezoekt hij deze dag Den Helder. Het heeft iets van een vijandige overname; gelukkig houdt de kiezer het laatste woord. Onderwijl brokkelt de steun voor het stadshart af. Uit de Lentenota van de provincie Onthulling beeld prinses Juliana aan het Loopuytpark te Julianadorp door E. Gaurard- kleinkinderen uit Loopuyt en R. Loopuyt, achterachter- Frankrijk van mr. Pieter Loopuyt (1791-1829). 'Rijntjes' burcht is gevallen. 122

Levend Verleden - Den Helder | 2009 | | pagina 36