De welpenhorde kort na de bevrijding tijdens een van de eerste bijeenkomsten op de sportvelden aan de Sportlaan. wel met de lofuitingen eens waren, bewaarde de mannelijke leiding het stilzwijgen en keek strak voor zich uit. Eenmaal gearriveerd op het strand werd de horde in toom gehouden met behulp van een lang touw waaraan we niet voorbij mochten gaan. Akela had tenslotte toch de verantwoording voor een twintigtal niet altijd even gemak kelijke en soms erg lawaaiige welpen. Teruggekeerd in de boerderij werden 's avonds liederen ingestudeerd waarvan ik me de volledige tekst na al die jaren nog goed kan herinneren. "Naar de duinen, naar de bossen, het volle leven tegemoet", het was daar in de dennen bossen op Texel wel erg toepasselijk. De ogen van de nieuwe welpen werden pas geopend wanneer zij aan een flink aantal eisen hadden voldaan, o.a. het maken van de platte knoop, de mast- worp en de schootsteek. Eerst werd de eerste ster, het ene oog, behaald en later wanneer er weer was voldaan aan een aantal nieuwe eisen volgde de tweede ster, het andere oog. Schrijver dezes schopte het zelfs tot gids van het zwarte nest. De barak kreeg een andere bestemming en horde Unu met Akela Jan Slort en Baloe Jopie Bootsman verhuisde naar de kegelbaan achter de Marineclub aan de Hoofdgracht. Inmiddels was er tussen de Akela en Baloe iets moois opgebloeid en werd er op het adres le Schagendwarsstraat 12 een verlovingsfeest gevierd waarbij alle welpen waren uitgenodigd. Er waren niet voldoende stoelen aanwezigen en daarom nuttigde de horde op de grond gezeten zijn limonade en taart, waarna de hele buurt werd verrast door de yell: "D-A-N-K-U, dank u, dank u, dank u u. Niet lang daarna werd Akela Slort korporaal Slort. Hij ging zijn plicht tegenover het vaderland vervullen in (toen nog) Nederlands-Indië en dat heeft ruim drie jaar geduurd. Horde Unu werd in de tussentijd geleid door nu Akela Bootsman. Als een welp de leeftijd van twaalf jaar had bereikt diende hij over een stok het verkennersland binnen te springen en dat verkennersland bevond zich voor mij op het voormalige fort Visch- markt waar ik onder de bezielende lei ding van Hopman (ome Jaap) Metze- De voormalige batterij fort Vischmarkt werd op zondag 5 september 1948 geopend als 'Jutterburcht' voor de padvinders van Groep I. 112

Levend Verleden - Den Helder | 2009 | | pagina 26