Het werd een pittig gesprek, mede door het feit dat ik niet rooms-katho- liek ben en het NHD toentertijd nog een katholieke signatuur had. Toch werd ik aangenomen en op 15 au gustus 1967 stapte ik het kleine kan toortje aan de Koningstraat binnen. Ik werd welkom geheten door chef Jan Bruin, een aardige vent die mij wegwijs maakte in het Helderse pers wereldje. We huisden vrijwel pal te genover de kantoren van 'grote broer' en concurrent de Helderse Courant van de Verenigde Noordhollandse Dagbladen (VND). Daar werkten veel meer journalisten die ik kende vanuit de jaren dat ik fotograaf bij Van Loon was geweest. Nu waren de rollen omgedraaid en was het aan mij om te zorgen voor mooiere verhalen in onze krant dan in die van de VND. In juli 1964 heb ik het examen vak fotograaf met goed gevolg afgelegd. Op onze trouwdag kwam er een extra verassing: Arie Vlam, ambtenaar van de burgelijke stand meldde in zijn toespraak dat ik tot chef was be noemd bij Van Loon. In het midden van de jaren zestig ben ik, naast mijn werk als fotograaf, gaan freelancen voor drie landelijke kran ten. Dat waren De Telegraaf, Het Vrije Volk en Trouw, die overigens niet wisten dat ik voor hen alle drie werk te. Het was een openbaring toen mijn eerste stukje in de krant verscheen. Ook leuk is de vergoeding die de kranten betalen voor een leuk stukje. Vooral De Telegraaf pakte goed uit als er een primeur werd aangeleverd. De berichten varieerden van een zwarte piet die van het dak was geval len tot een grote primeur over een goudvondst in het scheepswrak van de Renate Leonhardt. Op een gegeven moment ging het zo goed met het krantenwerk dat ik overwoog de over stap te maken van de fotografie naar de journalistiek. Midden 1967 deed zich die kans ein- Interview voor het Noordhollands Dagblad met een marinevrouw Een gesloopt gedeelte in de Koningstraat beplant met bomen. RGWAL 225, AM NAAM: ADRES; Eemstraat 1 Dea Helder. -r». FUNCTIEr.r. tertje van de kapitein en diens vrouw brak er iets in me. Dagen en vooral nachten lang zag ik de beelden voor me. Steeds weer opnieuw draaide de film zich in mijn hoofd af. delijk voor toen het Noordhollands Dagblad een leerling-journalist vroeg. Ik reageerde en enkele dagen later zat ik in Hoorn tegenover de beide hoofdredacteuren Toes en Onstenk. 104 oc

Levend Verleden - Den Helder | 2009 | | pagina 18