Café List op de hoek van de Hoogstraat en Koningdwarstraat. ouderen dan zeiden "O, hij kon gister avond weer niet rijden en is met de taxi verder gegaan". Een soort "probeer het eerst, gaat het niet, laat je dan rijden". Overigens kan ik niet anders zeggen dan dat ik het, gedurende de tijd dat ik bij Feij en zijn opvolger heb gewerkt, best naar de zin heb gehad en ook jaren daarna nog contact onderhield met enkele van mijn oude collega's. Afscheid van Den Helder In het laatste jaar dat ik daar werkte heb ik het Diploma Patroon gasfitter nog gehaald. Ik moest daarvoor weer naar Alkmaar voor de GAWALO- den goten te maken voor de grotere werken. Er was dan, gedurende de tijd dat baas Feij naast de werkplaats woonde, altijd op gezette tijden koffie. Toen hij verhuisd was naar de Ka- naalweg en later naar een flat boven de Hema, gingen we koffie drinken bij het café van Jaap List op de hoek van de Koningdwarsstraat en de Hoogs traat. Een van de bekende vragen van baas Feij was altijd als je hem tegen kwam "Wat doe je?" waarop jij dan een korte bloemlezing gaf van het geen waarmee je mee bezig was. Hij vermaande je dan altijd met: "Nou, doe maar kalm aan hoor" en na een korte pauze: "Tussen de middag" Bedrijfsfeesten Jaarlijks waren er twee hoogtepunten voor het gehele personeel en dat was op 1 januari als baas Feij een Nieuw jaarsreceptie gaf in Formosa. Het feest begon meestal zo rond twaalf uur en iedereen kon drinken zoveel hij of zij (de aanhang) maar wilde. Daar werd vooral door een aantal van de oudere werknemers uitbundig gebruik van gemaakt en dit resulteerde er in dat een aantal van hen zo rond vier uur het best met handkarren kon worden afgevoerd omdat van een voortbewegen op de voeten geen sprake meer kon zijn. Deze seance herhaalde zich dan op 30 april. Niet dat Ton Feij zo uitermate konings gezind was, maar hij was toevallig ook Interieur café-restaurant Formosa in de Koningstraat. op 30 april jarig. Ook dan werden er, door een deel van het personeel, grote hoeveelheden spiritualiën achterover geslagen en was het eindresultaat min of meer vergelijkbaar met de situatie op 1 januari. Overigens konden Ton Feij en zijn echtgenote, ondanks zijn ernstige vorm van suikerziekte, ook best het een en ander aan. Want het kwam geregeld voor dat we s ochtends rond half acht als het werk aanving de auto van baas Feij op het trottoir voor een pand in de Koningsstraat aantroffen. Waarop de cursus en het was daar dat ik tot de ontdekking kwam dat ik een baan bij het onderwijs best zou moeten aankunnen. Ik had daar namelijk les van een opzichter van het gasbedrijf in Alkmaar die er mijns inziens zulke baarlijke nonsens uitkraamde dat ik dacht "dat kan ik beter" en toen er kort na de vakantie van 1964 een le raar Koper-, Lood- en Zinkbewerken werd gevraagd aan de LTS te Hilver sum, heb ik daarop gesolliciteerd en werd prompt aangenomen. 99

Levend Verleden - Den Helder | 2009 | | pagina 13