Nog in 1977 werden een plaatsver vangend gezinstehuis en -helemaal in het zuidwesten van Drooghe Weert Zuid, bij de Callantsogervaart- een christelijk centrum voor gehandicap ten, met de naam Noorderhaven (van de stichting zorgverlening 's Heeren Loo)geopend. In 1977 kwam ook het fietspad langs de Nieuweweg/Langvliet naar Den Helder gereed. Bij de aanleg van Middelzand werd gekozen voor verkeersveiligheid, kleine stukjes groen en privacy. Het autoverkeer werd om de buurten heen geleid. De woningen lagen ge groepeerd rond woonerven of ho^es, die het karakter van de woonbuurt bepaalden. De woonkamers zagen uit op de tuin, wat als nadeel had dat (sociale) controle op het woonerf onmogelijk werd. Toen bleek dat de bewoners hun auto liefst pal voor de deur parkeerden, ontstond al snel een tekort aan par keerruimte. gevolgd door de officiële opening van het multifunctionele centrum Trefpunt. Dit laatste omvatte een sportzaal, twee gymnastieklokalen, inschuiffiare tribunes voor 120 toe schouwers, een zaal voor de beoefe ning van allerlei binnensporten en een vergaderzaal. Maar het moest bovenal gaan fungeren als ontmoe tingscentrum. Nabij Trefpunt werd een filiaal van de gemeenschappelijke De wijk Doorzwin in aanbouw. openbare bibliotheek gevestigd. Toen Drooghe Weert Noord niet van de grond kwam bleef De Riepel nog tientallen jaren dienst doen als buurt winkelcentrum. Omdat het nu aan de rand van de stadsuitbreiding was komen te liggen, zagen winkeliers er geen brood meer in. In 1985, na jaren van exploitatieverliezen, besloot Wo ningstichting het object maar van de hand te doen. Luchtfoto van Drooghe Weert Zuid van 20 mei 1980. Op de voor grond de bouw van Kruiszwin. 70

Levend Verleden - Den Helder | 2009 | | pagina 72