van niet willen weten wat in de toe komst ligt besloten. De uitslag van de waterschapsver kiezing is begin december bekend gemaakt. Bij de burger ontbreekt elke interesse voor de verkiezing. Het grote belang van waterbeheer wordt wel breed onderschreven. De grootste fractie in 'Edam' telt 4 zetels en de overige, 3 of minder van de in totaal 23 te verdelen zetels. Met steun van Landschap Noord-Holland en Na tuurmonumenten (met de 'boswach ter' die de luisteraars ieder uur door de ether oproept om op 'hun' partij te stemmen) krijgt Water Natuurlijk één zeteltje meer. Boeren, ondernemers (met de Kamer van Koophandel), natuurbeschermers en schaatsers vormen met vertegenwoordigers van politieke partijen een bont gezelschap. Zij willen van alles tot niets met dat vele water, en met dat wat daarin leeft en groeit. De tijd lijkt aangebroken voor een overstap naar getrapte ver- 'Havenverbod' kiezingen: Provinciale Staten en/of gemeenteraden kiezen dan het water schapsbestuur. Maatregelen ter bestrijding en voor koming van terrorisme nemen draco nische vormen aan. Rond de haven is een onneembaar hekwerk geplaatst. Ijsbaan op het Julianaplein Het beleven van de haven is geredu ceerd tot scheepjes gluren. Toch zal Obama niet alle gekkigheid recht kunnen zetten. Sinterklaas heeft het druk op zijn verjaardag. Naast het klimmen en klauteren over daken, trouwt hij een verliefde Piet met juf Martine van De Windwijzer. Daarna plaatsen de Pie ten onder zijn regie de ijsbaan op het Julianaplein. Winter of niet, tot 3 ja nuari 2009 kan er worden geschaatst. Omdat de voedselbank het steeds drukker krijgt, bezorgt de oude baas maar liefst negentig voedselpakketten. Huisduinen dreigt rare kubussen ca deau te krijgen op het OS&O-terrein (afkorting van de door defensie bedachte naam Ontspanning, Sport en Ontwikkeling). Het bouwplan heet Huisduinerkwartier. Architect Cees Brandjes heeft gekozen voor bebouwing die een groot contrast vormt met de omgeving. Tot op he den vormt alles wat in Huisduinen nieuw is gebouwd een contrast met het bestaande. Huisduiner Belang ziet meer in een ontwikkeling als het vis sersdorp in het Duinparkplan. Wel, laat Woningstichting het terrein dan ontwikkelen in die lijn. Als er al geld op de bouw wordt verdiend, dan blijft het tenminste in de stad. De Sint is de stad nog niet uit, of de kerstbomen stromen binnen. Aan de Nijverheidsweg heeft zich ook een verkoper genesteld. Woensdagnacht, de 10e december, wordt hij overval len in zijn caravan. De twee overvallers incasseerden 350 en verdwenen in de nacht. De Prins Willim verdwijnt nog niet. Willemsoord wil het verblijf wel ver lengen, want het is en blijft een mooie blikvanger. De economische reces sie is op de hand van Willemsoord; de buitenlandse kopers staan niet in de rij. Overigens, die Dirk Lips was zo gek nog niet als zakelijke partner De strijd tussen Sinterklaas en Kerstman is gestreden. De Sint is ingemetseld in ons cultureel erfgoed, incluis Zwarte Piet. Dit neemt niet weg dat de kerstsfeer stad en dorp meer opvrolijkt. Overal lichtjes in huizen en straten. De Kroonpassage De Kroonpassage schittert schittert. De kerstmarkten doen niet onder voor die in het buitenland. In Huisduinen presenteert de Duitse Huisduiner, bakker Siegfried Korttim, oliebollen als taartjes. Zijn vrouw en fotograaf Albert Vermeulen helpen in het kerstmarkthuisje. Oliebollen als taartjes en Albert Vermeulen was erbij De geografische ligging van Den Helder brengt, zoals wij weten, af en toe vreemde snuiters naar onze stad. Na de buitrug, witsnuitdolfijn en maanvis zijn de roze spreeuw en een kleine burgemeester gespot. De roze spreeuw is voor het eerst gesigna leerd; de laatste 25 jaar zijn wel zeven burgemeesters gesignaleerd. Dat zijn er twee meer dan hun naamgenoten op twee benen. Kenners denken dat de roze spreeuw wel overleeft. Na acht jaar van wikken en wegen heeft wethouder Boskeljon de eerste paal voor het nieuwe winkelcentrum De Riepel de grond in gedreven. Er volgen nog 636 echte heipalen. Kap struik en bomen, voor de vogels terug komen, of iets dergelijks moet de slogan zijn geweest van Zeestad B.V. die De Linie haar historisch ka- 126

Levend Verleden - Den Helder | 2009 | | pagina 32