lin ie 20 oor ie Jcen n idee s' We 'Akela We :en er op, een af, dan das t t acti- le het op die t ken- De Wilhelminagroep in het Timorpark, beginjaren '50 van de vorige eeuw. Het achterhalen van de namen was niet eenvoudig. Op de foto staan zeker Kwast, Bakker, Pompert, Sluiter, Van Giesen, Van Krimpen, Vermeulen, Sinjewel, Hup, Siersma en Biersteker Vlaggenparade op Texel. Let op de groet en het dragen van de kousen. nen. We deden ook aan spoorzoeken, een tocht die werd gemarkeerd door stukjes breiwol te plaatsen. In kleine groepjes werd je op pad gestuurd om het spoor te volgen. Het groepje met de kortste tijd had gewonnen. Het hoogtepunt van die tijd waren de drie dagen naar Texel, al moet ik toegeven dat ik last van heimwee had naar huis en Den Helder. Wat mij van Texel is bijgebleven, is een zgn. nacht oefening. We werden in onze boerderijschuur, waar we gewoon in het stro sliepen, 's nacht bang gemaakt. Er liepen on gure types buiten, die op de deuren bonsden. De 'leiding' moest ons ge ruststellen, door te zeggen dat ze de zaak onder controle hadden! Later werd ons verteld dat alles in scène was gezet, om ons te oefenen in 'omgaan met angst'. Bang ben ik wel geweest. Op zo'n moment denk je dat het echt is, vooral 's nachts. Ook hielden we een echte vlaggenpa rade waar we de driekleur moesten groeten met twee handen (zie foto). Let ook eens op de kousen die bij het tenue hoorden: hoog en laag opge trokken. Dit alles is een bewijs dat een en ander er gemoedelijk aan toe ging. Het 'regime' was niet streng, maar we leerden wel normen en waarden en enig ontzag voor leidinggevenden. Ook kan ik me nog wat rangen her inneren: hopman, vaandrig, Akela. Welpen waren aspirant padvinders of -verkenners. Als verkenner droeg je een soort cowboyhoed, als welp een petje. Bij mij is het bij een petje gebleven. Al met al was het een leuke en mooie tijd. Zo gaat het verleden weer een beetje leven in Den Helder. L.C. (Bart) Pompert

Levend Verleden - Den Helder | 2009 | | pagina 27