teren. De Rabobank heeft daarentegen positieve feiten te melden. Het gaat (nog) uitstekend met de economie in de Noordkop, en de Kamer van Koop handel bevestigt dit. Gemeente en politie gaan de drugs dealers 'opjagen', in de Koningdwars straat. In andere straten zitten zij er nog heel relaxed bij. Zitten in het historisch gebouwtje van De Groene Poolster kan binnenkort misschien nog in het Openluchtmuseum in Arn hem. Dit stukje erfgoed moet wijken voor een nieuwe brede school. Alsof er daarvoor geen open plekken ge noeg zijn in de stad. Het Gemini-ziekenhuis blijft bewon dering wekken. Orthopedisch chirurg Benink kweekt nu kraakbeen voor versleten knieën. Het bijzondere zit hem niet in het kweken van kraak been; dat gebeurt al 15 jaar. Wel in het terugplaatsen van de kweek op de beschadigde plek. Inderdaad, wacht nog even met het laten plaatsen van een kunstgewricht Na de grote evenementen weten veel kleinere de aandacht op zich te vesti gen. De Schooten werpt op 6 septem ber haar saaiheid af: langs de vijver van het Heiligharn is een leuke bra derie. De boten van scouting zeilen over de vijver. In het Churchillpark is een dag later voor de 4e keer een bij ogenblikken wat natte Zomerdromen. Voor het kleinere gebeuren hebben de gezamenlijke serviceclubs nog iets in petto. Zij willen in Mariëndal een openluchttheater realiseren. Aan de overzijde in de Donkere Duinen zijn de resten van wat ooit een prachtig podiumpje was, de Paddestoel, vaag te herkennen. Overwoekerd door tijd geest en natuur. De naam is genaast door het op een steenworp afstand gebouwde vogelasiel. De aanvang van het nieuwe school jaar gaat samen met de bestrijding van pesten op school. Dit jaar krijgt een bijzondere vorm van pesten de aandacht, nl. digitaal pesten. De vraag naar lespakketten 'digi-pesten' De Paddestoel toen. De Paddestoel nu. is explosief gestegen. Jongeren schelden elkaar uit via e-mail en het internetprogramnra dat praten met elkaar mogelijk maakt, MSN gehe ten. Bestrijding van vloeken en ruw taalgebruik staat medio september eveneens in de schijnwerpers, en wel op het voetbalveld van HCSC. De Bond tegen het Vloeken plaatst daar het tweehonderdste bord. De bur gemeester onthult het bord met de treffende tekst 'Een vloek mist ieder doel.' De heer J. Baas, inwoner van onze stad, geeft op 16 september 1916 de aanzet tot oprichting van de bond. Die dag plaatst het blad De Standaard een ingezonden brief van zijn hand, waarin hij zijn zorg uitspreekt over de taaiverruwing. De Open Monumentendag op 13 september gaat evenmin aan Den Helder voorbij. Het thema is: 'Sporen 93

Levend Verleden - Den Helder | 2008 | | pagina 47