De leraren van de ULO in 1946. Zittend van links naar rechts: H.M. Douwes (conciërge), R. Datema (hoofd), G. van Hoek en H. Korrelboom. Staand van links naar rechts: M. Fokkens, N.H. Biersteker, C.F. van Neerijnen, Harder en RG. Jense (Beeldbank HHV). werd omgedoopt in 'Josef in doods angst'. Een andere keer gingen we naar een concert in Casino aan de Molen gracht. Daar speelde onder andere Paul Tortelier, een later heel beroemd geworden cellist en dirigent, waar ik nog wel eens over praat met de musici waar ik tegenwoordig nogal eens mee te maken heb. Mijn verblijf op de ULO was overigens van korte duur, want ik had mij voor genomen dat ik naar de LTS wilde en dus spande ik me uitsluitend in voor en verder geen praatjes', kwam om de zaak af te handelen liep die vreselijk te schelden over het feit dat zijn voorganger Peru balsem op de wond had gesmeerd. Als we in de directe omge ving van de school bleven, tijdens de pauzes, kochten we, als het in voorraad was, kantkoek bij de in de onmiddellijke omge ving gelegen bakkerij van Straatman. Cultuur Een ander aspect waar ik nog wel aan terugdenk was het laatste uur op zaterdag. Want dan gingen we in het gymlokaal naast de school met alle klassen zingen. Natuurlijk was niet iedereen hierover even enthousiast, ikzelf vond het erg leuk. Ook verder werd er op de ULO wel aan cultuur gedaan zo zijn we daar met de hele klas naar een uitvoering in de Tivoli bioscoop geweest van Vondels 'Josef in Dothan', wat door ons al snel De ansichtkaart van 25 ct. van de jeugdactie Rampenfonds, schoolbordtekening van C.F. van Neerijnen, Den Helder. De foto is van Ben Kool en gedrukt door drukkerij De Boer, Den Helder (Beeldbank HHV). die vakken die ik leuk vond en daar be hoorden Duits en Frans beslist niet toe. Het eindresultaat was, dat op het eind rapport van de eerste klas daarvoor een tweetal tweeën prijkten. Dit resultaat maakte het mijn ouders duidelijk dat mijn toekomst een andere wending gegeven zou moeten worden. Natuurhistorisch Museum Mevrouw Held of eigenlijk juffrouw Held was, samen met een collega van haar, een van de drijvende krachten achter het Natuurhistorisch Museum. 64

Levend Verleden - Den Helder | 2008 | | pagina 18