2007 vruchtbaar jaar voor HHV De jaarvergadering van de Helderse Historische Vereniging van woensdag 21 november 2007 in Fort Kijkduin trok een volle zaal. Het gaat goed met de vereniging, zo opende bestuurslid Maarten Noot de avond om vervol gens enkele hoogtepunten van het achterliggende verenigingsjaar te me moreren. 2007 was het 400e geboortejaar van Michiel de Ruyter. De HVV leverde een bijdrage aan de viering met een De Ruyter special van ons kwartaal blad Levend Verleden. Bij wijze van dank heeft de vereniging een beeldje van De Ruyter gekregen van het co mité dat het herdenkingsjaar organi seerde. Een andere verdienste van de vereni ging in 2007 was de betrokkenheid bij historische leskisten voor het basis onderwijs. De kisten bevatten onder meer een plattegrond van Den Helder die gedetailleerd laat zien waar in de Tweede Wereldoorlog bommen vie len in de stad. In de hoofdvestiging van de Helderse openbare bibliotheken is vorig jaar een historische hoek in gebruik geno men. Boeken, kaartmateriaal en foto's zijn er te raadplegen. Het is ook de bedoeling dat er een beeldbank komt te staan. De site van de HHV op het internet is verouderd. Hieraan wordt ook gewerkt. Enkele medewerkers van de Defensie Telematica Organisatie (DTO) hebben toegezegd een nieuwe site te ontwikkelen. De boekverkoop van de HHV stemt tot tevredenheid, vervolgde Maarten Noot zijn terugblik. Zo is van het boek De Haven het Nieuwediep van Jan Bremer nog een tiental in voorraad. De Open Monumentendag van 2007 was weer een groot succes. Een pro bleem vormt echter wel de voortzet ting van de dag. Vandaar de oproep aan de leden: meldt u aan als vrijwil- liger. De vereniging is in het bezit gekomen van een verzameling unieke kleuren dia's uit 1939 met onder andere beel den van een kermis op het toenmalige Westplein. Eind 2007 overleed de bekende persfotograaf D.A. van Loon. Zijn fotoarchief is even rijk als omvangrijk en omspant meerdere decennia van na 1945. Naar alle waarschijnlijkheid komt deze rijke bron in het bezit van de HHV. Een punt van zorg, onderstreepte Noot, is de Maranathakerk die de vereniging in eigendom heeft. De energiekosten ervan rijzen de pan uit, terwijl de verwarmingsinstallatie uit 1986 versleten is. Maarten Noot dankte alle vrijwilligers die zich met veel energie en enthousi asme inzetten voor de vereniging. Na de opening werden de verschil lende agendapunten in een sneltrein vaart afgehandeld. Zeventien minuten na de aftrap van de vergadering kwam punt 8 van de vergadering al aan de orde: de bestuursverkiezing. Th. Popma werd herkozen als bestuurslid. Max Spetter trad toe tot het bestuur als gewoon lid. In een adem door werd Maarten Noot bij acclamatie gekozen tot nieuwe voorzitter. Ruud Claessen De jaarvergadering 2007 in Fort Kijkduin was weer goed voor een volle bak (foto Ruud Claessen). 76

Levend Verleden - Den Helder | 2008 | | pagina 6