Afscheid voorzitter Pieter Blank Pieter Blank kreeg bij zijn afscheid als voorzitter van de HHV een ingelijste historische foto van het Koningsplein (foto Ruud Claessen). Drie jaar was Pieter Blank voorzitter van de Helderse Historische Vereni ging. Op de algemene ledenverga dering van 21 november 2007 nam Blank afscheid als praeses. Reden voor zijn terugtreden is de studie bedrijfskunde die hij volgt. Deze valt niet te combineren met de verplich tingen die het voorzitterschap van een grote vereniging als de HHV met zich meebrengt. De nieuwe voorzitter Maarten Noot sprak warme woorden bij het vertrek van Pieter Blank. En gaf hem een mooie opdracht mee: herstel van het Koningsplein in oude luister. "Drie jaar lang heb je je best voor ons gedaan", aldus Noot. "Je bent een bevlogen mens en zeer geïnteresseerd in de ontwikkeling en vernieuwing van het stadshart. Ook de histori sche gebouwen in onze stad gaan je aan het hart. Je weet dat je je in Den Helder maar hoeft om te draaien en achter je rug is weer een mooi oud gebouw verdwenen." In dit verband stipte voorzitter Noot de oude zee vaartschool aan. Ooit een prachtig gebouw, maar nu hopeloos verloe derd. En dan de kaalslag aan de ooit zo statige Prins Hendriklaan. "Geluk kig zijn er in de stad altijd weer men sen of instanties die er toch brood in zien en gebouwen weer opknappen. Kijk naar het oude raadhuis en de vroegere school De Boeg. Maar we moeten wel alert blijven en jij bent dat zeker." Maarten Noot roemde ook de pogin gen van Blank om de verschillende verenigingen - die op een of andere manier actief zijn op het gebied van de Helderse geschiedenis - in één gebouw samen te brengen. "Om samen voorlichting te geven aan het publiek over onze historie. Voorlopig zit dat er nog niet in, maar wat wel gelukt is dat er een informatiebalie is gekomen in de bibliotheek waar de historie van Den Helder gemak kelijk voor het publiek toegankelijk is geworden. Het is nog niet helemaal af, maar daar wordt aan gewerkt. Wellicht is dit een eerste inzet om te komen tot een echte Helderse His torische Kamer. De toekomst zal dat moeten uitwijzen." Bij zijn vertrek vroeg Pieter Blank het bestuur om een historische opdracht. Noot: "Die krijg je van ons, namelijk het in oude luister herstellen van het Koningsplein inclusief de kenmerkende lichtmast. Of het helemaal zal lukken is een tweede, maar al zou de herinnering maar terugkomen door het herplaatsen van de lichtmast." Ter onderstreping van de bestuurs- opdracht ontving Blank een ingelijste historische foto van het Koningsplein. Daarnaast kreeg de oud-voorzitter een boek over het leven en werk van de in 2006 overleden Helderse kun stenaar van landelijke allure, Rudi van de Wint. "En hoewel je het niet wilde, toch een bloemetje", besloot Maarten Noot zijn toespraak. In zijn dankwoord ging Pieter Blank nader in op het Koningsplein. "Wist u dat het een van de oudste rotondes van ons land was? Herstel van het plein plus de aanleg van een nabijge legen stadspark is niet iets dat nieuw bedacht is, maar het komt neer op het terugbrengen van iets moois dat er ooit was." Blank refereerde ook aan de nieuwe website van de HHV die onder constructie is. Internet geeft niet alleen zicht op toekomstplan nen voor Den Helder, maar via onze site kunnen we ook in het verleden kijken." Ruud Claessen 75

Levend Verleden - Den Helder | 2008 | | pagina 5