Van het bestuur Tijdens de jaarvergadering op 21 november 2007 hebben we afscheid genomen van voorzitter Pieter Blank. Dit gebeurde bijna zonder hem, daar Pieter in een verkeersinfarct terecht was gekomen in het midden van het land, maar gelukkig arriveerde hij nog net voor het einde van de vergade ring. Over zijn afscheid kunt u elders in het blad vernemen. De vereniging is intensief betrokken bij het Erfgoed a la Carte project, een project in samenwerking met de pro vincie Noord-Holland en het Helders basisonderwijs om leskisten over 9 verschillende geschiedenisperiodes van Den Helder samen te stellen. De scholen kunnen daarbij ook een beroep op ons doen om een presen tatie op maat te verzorgen. Dit a la Carte project is nu bijna klaar, maar er staat alweer een volgend kleiner project in de startblokken speciaal voor de Meerpaal in Julianadorp. De Meerpaal is een school voor zeer moeilijk lerende kinderen met een laag IQ. Hier wordt later in het jaar een geschiedenisproject opgezet over het vroegere Julianadorp, toegesne den op de belevingswereld van deze kinderen. Op het ogenblik wordt er ook hard gewerkt aan de nieuwe website. We zijn verhuisd naar een andere pro- vider, maar schrikt u niet want de domeinnaam blijft hetzelfde. We kun nen echter nu beschikken over meer ruimte, zodat we ook meer foto's, die we regelmatig zullen verwisselen, op een betere manier kunnen laten zien. Ook kunt u straks artikelen uit oudere uitgaven van Levend Verleden downloaden. Via onze website worden we regelma tig bestookt met allerhande vragen, die variëren van vragen op genealo gisch gebied tot vragen over het beleg van Den Helder door Kozakken in 1813 en het bestaan van Helderse Wehrmachts-bordelen in de Tweede Wereldoorlog, om maar iets geks te noemen. Allemaal vragen die we zo veel mogelijk trachten te beantwoor den. Nu we het toch over Internet en websites hebben, kijkt u dan ook eens op de website van het Regionaal Archief te Alkmaar. U kunt op www. archiefalkmaar.nl, onder het hoofd bibliotheek, de Helderse Courant inzien van 1920 tot 1935. Kijkt u op www.beeldbanktexel.nl, dan kunt u de Texelse Courant inzien vanaf 1887. Ook kunt u sinds kort in de archie ven van de Provincie Noord-Holland rondsnuffelen op www.noord-hol- landsarchief.nl. Ondertussen gaat het werk van de fo towerkgroep gewoon door. Er komen ieder week foto's binnen en er zijn ontzettend veel foto's en dia's die nog gedigitaliseerd moeten worden, zodat deze groep nog jaren werk heeft. Ge lukkig heeft een nieuwe vrijwilliger de fotowerkgroep recent versterkt. Onder de binnenkomende foto's zit ten vaak juweeltjes. Jammer genoeg kunnen we die niet allemaal aan u laten zien. Maar eind vorig jaar heeft de heer Van Hasselt ons onder andere een groot aantal dia's geschonken, gemaakt door zijn vader, die van 1933 tot 1956 een hoge functie bij Openba re Werken bekleedde. Tevens was hij secretaris van de Helderse amateur- fotografenvereniging. De meeste dia's zijn net vóór de oorlog gemaakt en heel bijzonder. In het komende juni nummer van Levend Verleden zullen we er daar een aantal van laten zien, in kleur uiteraard. In het kader van het twintigjarig be staan ligt het in de bedoeling om dit jaar een aantal lezingen voor de leden te organiseren. Een van de lezingen zullen we wijden aan deze dia's. Maarten Noot Maarten Noot 74

Levend Verleden - Den Helder | 2008 | | pagina 4