komt dinsdag 5 juni onverwachts te overlijden. Diens zetel komt weer in handen van de SP, waarvan de PDH een afscheiding is. Mariska Nijendaal is het nieuwe raadslid. Ook een schok gaat door Den Helder bij het overlijden op 58-jarige leef tijd van Jos Post. Zij was het gezicht van het centrum voor kunsteducatie, waarvan onder meer de muziekschool onderdeel uitmaakt. Van huis uit was Jos Post chemisch analist. Als con sulent drama kwam zij in dienst van Triade, waar ze opklom tot directeur. Een van de grote verdiensten van Jost Post was de realisatie van het mar kante gebouw van Triade aan de Mid denweg. De uitvaart van Jos Post trekt vele honderden Heldernaren. De stichting Vrienden van Den Hel der steekt officieel van wal. De club streeft naar zesduizend donateurs. Leuke dingen doen voor een groot publiek is een van de doelen van de Vrienden. Echt storm loopt het niet; aan het einde van de maand hebben zich tachtig vrienden gemeld. Het Blijf van mijn Lijfhuis Den Hel der bestaat 25 jaar. Niet een jubileum om te vieren maar wel om even bij stil te staan. Want even zoveel jaar vangt het huis mishandelde vrouwen op. Op de Nationale Straatspeeldag van 13 juni van Veilig Verkeer Nederland vragen bewoners en kinderen van de Theodorus Rijkerstraat aandacht voor de onveiligheid van hun straat. Deze gaat een paar uur dicht voor een speelactie van de kinderen. All you need is Winnubst. Onder deze slogan geeft het ruim honderd jarige harmonieorkest een uitvoering in schouwburg De Kampanje. Leidt de muziekvereniging nog een bloeiend bestaan, vogelvereniging Onze Ka merzanger zingt haar laatste lied. Te weinig leden, te weinig aanwas en te weinig animo voor bestuurswerk, zijn de factoren die de vogelvereniging de das om doen. Onze Kamerzanger is 67 jaar geworden. Directeur Jos Post van Triade komt te overlijden (foto Ruud Claessen). Na een jaar te hebben overgeslagen wordt 23 en 24 juni weer een Histo risch Weekend gehouden op de oude rijkswerf. Vele duizenden wisten de weg te vinden, zo meldt het dagblad. Er was weer van alles te zien. Van old timer vrachtauto's tot een vliegtuigje aan toe. Fia Smit-Weel verlaat na veertig jaar het onderwijs. "Ik zal de leerlingen vreselijk missen", zegt ze in een af- scheidsinterview. In al die jaren heeft mevrouw Smit aan naar schatting negenduizend leerlingen les gegeven. De maand krijgt een sportief besluit met een Sportgala, vrijdag 29 juni, in schouwburg De Kampanje. Helderse sporters die een nationaal, Europees of zelfs wereldkampioenschap hebben behaald, krijgen een huldiging tijdens het gala. Ruud Claessen Historisch Weekblad op Willemsoord terug van weggeweest (foto Ruud Claessen 102

Levend Verleden - Den Helder | 2008 | | pagina 32