vissers. Ter gelegenheid van de jubilea is een dvd samengesteld met vele his torische visserijbeelden. Belinda Bohan komt ongelukkigerwijs met haar scootmobiel in het water van het Churchillpark te recht. Ze weet zich op eigen kracht te redden. Twee bouwvakkers ontfermen zich over het slachtoffers, nadat passanten zich verre hielden van het drijfnatte slacht offer. Belinda Berends is ook afhan kelijk van een scootmobiel, oftewel booster geheten in het Helderse. Haar elektrische vervoermiddel valt voor de negende maal ten prooi aan vanda len in oud-Den Helder. De wijkagent gaat bekijken wat er te doen is tegen de baldadige jeugd. De sterke arm op zijn sterkst, om zo te zeggen. De ministers Donner (justitie), Rou- voet (jeugd en gezin) en Plasterk (on derwijs) en staatssecretaris Aboutaleb komen op werkbezoek in Den Helder. Om zich op de hoogte te stellen wat hier zoal leeft en speelt. Minister Gerda Verburg van landbouw, na tuurbeheer en voedselkwaliteit neemt ambtshalve een kijkje bij de Helderse visafslag. De Julianadorper huisarts Bram de Vente neemt na een praktijk van 33 jaar afscheid. "Toen ik begon was de arts een echte autoriteit. Nu willen patiënten geen vaagheid meer, maar willen ze weten waar ze aan toe zijn", aldus De Vente. Geke Faber, neemt donderdag 24 mei afscheid als waarnemend burge meester. Twee jaar heeft ze aan het roer gestaan en daarmee de nodige bestuurlijke rust gebracht in het Hel derse stadhuis. (Zie ook eerdere afle veringen van deze rubriek.) De geboren en getogen Nieuwedie- pers Annie (82) en Henk (84) Stam zijn zestig jaar getrouwd. Eenzelfde mijlpaal vieren Klaas (83) en Harmina (81) Kat. Jan Bremer opent woensdag 23 mei het Centrum voor Lokale Geschiede nis in de openbare bibliotheek aan het Bernhardplein in Den Helder. Het is een gezamenlijk initiatief van het Regionaal Archief in Alkmaar en de bibliotheek. Ook de Helderse Histo rische Vereniging en de Vereniging voor Sociale Geschiedenis zijn bij het centrum betrokken. Het publiek kan er bijvoorbeeld digitaal oude jaargan gen van de Helderse Courant raadple gen. Het centrum toont ook histori sche foto's van de marinestad. De 77-jarige Cor Holthuijsen legt zijn eigen levensgeschiedenis vast. 'Het complete verhaal' is de titel van de autobiografie. Den Helder kent vele criticasters. Maar het kan ook anders, zoals de Vrienden van Den Helder bewijzen. Daarnaast heb je de Kritische Vrien den van Den Helder die de stadsver nieuwing op de voet volgen. Verder doet oud-directeur openbare werken Jan Vonk cs een manifest het licht zien waarmee Den Helder zijn voor deel kan doen. Een bijzonder bericht in de Helderse Courant: In Schagen kost een graf voor een termijn van 20 jaar 3425 euro. In Den Helder 'doet' een laatste rustplaats 2090 tot 2950 euro. Uitvaartonderne mer Jan Dop is lovend over de Huis- duiner begraafplaats. "Er is een kin derhofje gekomen, het plantsoen ligt er prachtig bij, er is een urnenmuur en de aula is aangepakt", somt Dop op. De Huisduiner begraafplaats is met ruim 400 jaar een van de oudste van ons land. Eind mei 2007. Er wappert een blauwe vlag op het strand van Julianadorp en Huisduinen. De vlag is het merkteken voor een schoon en veilig strand. juni 2007 De hierboven genoemde blauwe vlag is nog niet gehesen of de ANWB laat hem al weer strijken aan het Julia nadorper strand. Wegens het illegaal lozen van afvalwater. De Helderse strandwethouder Cor Hienkens rea geert als door een wesp gestoken. De lozing was een incident. Controleurs van de ANWB hebben een andere verklaring. De gemeente reageerde laconiek op de vervuiling, waarop de vlag direct werd teruggenomen. Positiever nieuws brengt de jaarlijkse Dag van de Muziek. Meer dan 1800 muzikanten bestormen zaterdag 2 juni meer dan 20 podia in de binnen stad. Het aanbod is ongekend groot: van brassband van het Leger de Heils tot hardcore metal. En alles wat daar tussenin zit zoals pop, jazz, harmonie, djembé, shanty en reggae. De jaar lijkse amateur-muziekprijs gaat naar Martin de Visser. Hij is een gekend koordirigent en organist. Zaterdag 9 juni is het Scheldeplein in Nieuw-Den Helder het decor van een multiculturele wijkmanifestatie. De wijk telt niet minder dan honderd nationaliteiten, wat maar aangeeft dat Den Helder niet meer het exclusieve domein van jutters is. In een tent pre senteren instellingen zich, er is mu ziek en er zijn exotische hapjes. Bo venal is de sfeer uitstekend, ook door het prachtige weer dat de manifestatie ten deel valt. Enkele weken na die van Julianadorp wordt de Helderse Avondvierdaagse gehouden. Minimaal 2600 wandelaars doen mee. Vrijdag 15 juni is de eerste dag van een groots botterfeest op Willems oord. Onderdeel van het evenement is een race op het Marsdiep. De nieuwe burgemeester Stefan Hulman geeft het startschot. Het is zijn eerste openbare optreden. Supermarktmanager Dick Veenis (60) zet een punt achter zijn loopbaan. Hij werkte 42 jaar in het kruideniersvak. Het gerestaureerde oude raadhuis aan de Kerkgracht opent zijn deuren voor het grote publiek. Het vroegere stadhuis brandde in januari 2005 na genoeg af. De Helderse ondernemer Huib Broeke redde het monument van de ondergang. Allerwegen gaan stemmen op om het gebouw weer als gemeentekantoor te gebruiken. Maar dat ziet B en W een slag anders. Te duur, oordeelt het college. Het gemeenteraadslid Hans de Haan van Progressief Den Helder (PDH) 101

Levend Verleden - Den Helder | 2008 | | pagina 31