Ank van der Wal neemt afscheid als bestuurslid van de Helderse Volksuniversiteit (foto Ruud Claessen). slachtoffers van het bombardement in de nacht van 24 op 25 juni 1940. De Stichting Historische Grafmonumen ten Huisduinen nam hiermee geen genoegen en drong met succes aan op wijziging van de tekst. Een groep ontevreden klanten van de sociale dienst verenigt zich in de Belangen Organisatie Minima, wat de veelzeggende afkorting BOM ople vert. De nieuwe vereniging is vooral gebeten op de vele bureaucratische regeltjes die de bijstand omgeven. In de Breewaterstraat opent onder de naam Style een nieuwe gay bar zijn deuren. De bestuursleden Ank van der Wal en Jack Ambriola nemen afscheid van de Helderse Volksuniversiteit. Mevrouw Van der Wal behartigde jarenlang de algemene zaken van de HVU. Jack Ambriola trok de kar de laatste jaren als voorzitter. Anno 2007 leidt de Volksuniversiteit een bloeiend bestaan. De gemeente Den Helder werpt een reddingsboei uit voor het museum Dorus Rijkers. Het verkeert in zwaar weer als gevolg van onder meer te genvallende bezoekcijfers en toren hoge energiekosten. Het stadhuis zegt jack Ambriola neemt afscheid als voorzitter van de Helderse Volksuniversiteit (foto Ruud Claessen). het museum jaarlijks 75 duizend euro subsidie toe, op voorwaarde dat de collectie jaarlijks 15 duizend bezoe kers trekt. De subsidie geldt voor vijf jaar. De vijftigjarige serviceclub Lions begint via het Helders Weekblad een actie met bonnetjes die recht geven op korting op de entreeprijs van het reddingmuseum op Willemsoord. Vrijdag 11 mei zouden adelborsten van het KIM hun jaarlijkse assaut- mars door de stad houden. De rond gang wordt echter afgeblazen wegens slecht weer. Het jaarfeest van de aankomende marine-officieren speelt zich overigens af in de warme en be schutte beslotenheid van het KIM aan het Nieuwe Diep. Voor het feest van 2007 hebben de studenten een stoer thema gekozen: sprookjes. Duizenden nieuwsgierigen trekken met fototoestellen, verrekijkers en klapstoeltjes naar de Helderse zeedijk om een glimp op te vangen van de bultrug-walvis die voor de kust kruist op zoek naar voedsel. Donderdag 10 mei werd het dier voor het eerst gespot, waarna een mediamolen op gang kwam. Radio en televisie, pro vinciaal en landelijk, grotere en klei nere papieren en digitale kranten do ken bovenop de zwaarlijvige verschij ning. En zo zette de walrus de stad breed op de landelijke kaart. Dit alles gratis en voor niets, jubelt het Helders Weekblad van donderdag 17 mei. De Helderse Visserijvereniging Samenwerking viert haar 75-jarig bestaan en de Verkoop Vereniging Den Helder haar 40-jarig bestaan. Frans Bauer is een van de artiesten die optreedt op de gala-avond van de M.Man2007 Bultrug-walvis zwom voor de Helderse dijk en trok massa's publiek. Cartoon: m.man(a>hi.nl (foto Ruud Claessen). 100

Levend Verleden - Den Helder | 2008 | | pagina 30