technisch geschoold personeel. Die zelfde zaterdag houden jongeren een manifestatie op het Julianaplein met als inzet de terugkeer van een vol waardig jongerencentrum in het cen trum van Den Helder. Voorheen viel het centrum onder de welzijnsorga nisatie Triton, maar die ging in 2006 failliet. In Julianadorp breekt zaterdag 14 april de lente uit met een gezellige huis- en tuinmarkt op Noorderha ven. Zaterdag 21 april ontvangt de brandweer een groot en nieuwsgierig publiek in de nieuwe kazerne aan de Bastiondreef. Een succesnummer is de Senioren middag van woensdag 25 april in de schouwburg. Het is alweer de 32e af levering van een middag die bol staat van herkenning en ontmoeting. "Het gros van het publiek heeft of de oor log meegemaakt en keihard gewerkt aan de wederopbouw, of in voormalig Nederlands-Indië in een kamp geze ten. Voor die mensen doen we het", zegt medeorganisator en presentator Arco Dusseldorp. Een zevental van basisschool De Fon tein wint het traditionele schoolvoet- baltoernooi. Een dilemma voor een aantal van dalen. Ze worden bij de nieuwbouw van het Junior College in Julianadorp door beveiligers betrapt. De vernielers slaan op de vlucht. Maar inderhaast vergeten ze hun fietsen. Die mogen ze ophalen bij het politiebureau. Kanovereniging Phoenix meldt een geval van diefstal en vandalisme. Een tienpersoons Canadese kano is uit het clubhuis in Quelderduyn gestolen en wordt later half gezonken terug gevonden in de Liniegracht. Schade: 1200 euro. Het bedrijf Dick Ploeg Bootrenovatie biedt aan de kano gra tis te herstellen. Vandalen gooien bij Peter Huiberts in de Van Galenstraat een straatklinker door een voorruit. Christiaan van der Vliet (87) en Mar- retje van der Vliet (82) zijn zestig jaar in de echt verbonden. Het echtpaar Liesbeth (81) en Ruurd (80) van der Kooi is zestig jaar ge trouwd. Gevraagd naar het geheim van een goed huwelijk, antwoordt Liesbeth van der Kooi in de Helderse Courant: "Alles uitpraten. Heel veel van elkaar houden, de kerk en veel lief en helaas ook leed met elkaar delen, dan is zestig jaar zo om." Koninginnedag 2007 geeft weer extra kleur en fleur aan de stad. Traditio neel pakken de buurtverenigingen uit met vooral kinderspelletjes. De vele cafés bieden live-muziek. Opvallend zijn de festiviteiten op de oude rijks werf Willemsoord. Deze beginnen met een heuse Koninginnenacht van 29 op 30 april. Op Koninginnedag zelf bestormen vele bands de verschil lende podia en krijgt de dag een be sluit met een groots Oranjebal. Een vermakelijk incident is de Rus sische vlag die - op zijn kop - de hele Koninginnedag lang wappert van de Nieuwe Kerk aan de Weststraat. Foutje van de gemeente-ambtenaar die het dundoek uitstak. Dertien Heldernaren ontvangen een koninklijke onderscheiding. Het zijn mevrouw H. Böhlmeijer-Mollema; de heer D.H. Bres; mevrouw M. Raven- de Jong; de heer J. Dekker; mevrouw G. Zeeman-Fokkema; de heer C. Bot; mevrouw P.W. van Geene-Tournier; de heer J. van der Veer; de heer J.K. Helder; de heer G.F. Wal; de heer H. Scharloo; de heer W.A. van den Heu vel en de heer M.A. van Straaten. Het aantal uren dat de zon in april scheen komt uit op 279. Zonniger dan ooit! Mei 2007 De maand begint met de Dag van de Arbeid. De Socialistische Partij belegt een 1-mei viering in Cinema Zevenskoop, het filmhuis aan de Weststraat. Vrijdag 4 mei Dodenher denking. Schooljeugd legt bloemen op de begraafplaats en er is de jaarlijkse plechtigheid in de ochtenduren bij het monument Voor hen die vielen op De Vijfsprong bij de watertoren, 's Avond volgen herdenkingen bij het Vlieger monument in de Tweede Vroonstraat en het verzetsmonument aan de Prins Hendriklaan. 'Ter nagedachtenis van de burger slachtoffers van de bombardementen op Den Helder in de Tweede Wereld oorlog 1940-1945. Mannen, vrouwen en kinderen die daarbij om het leven kwamen, liggen hier begraven'. Zo luidt de tekst van een nieuwe gedenk plaat op de Huisduiner begraafplaats. Een eerdere plaquette repte alleen van I Banenmarkt in Stadshal trok veel bezoekers (foto Ruud Claessen). 99

Levend Verleden - Den Helder | 2008 | | pagina 29