Hedendaagse Historische Voorvallen April 2007 De restauratie van de oude dame Bonaire op Willemsoord vordert ge staag. Er wordt een nieuwe larikshou- ten mast van 22 meter hoog op het zeilstoomschip geplaatst. De langverwachte cultuurnota van de gemeente verschijnt. Het nieuwe beleid legt zowel accenten op profes sioneel beoefende kunsten als op amateur-uitingen. Uit de hoek van de beeldende kunst klinkt gemor, ook omdat de gemeentelijke huursubsidie op ateliers geschrapt dreigt te worden. Vanuit de verenigingslokalen van bijvoorbeeld muziekverenigingen klinkt gejuich als de nota bekend wordt. Sportcomplex De Dogger aan de IJsselmeerstraat komt in beeld als locatie voor het nieuw te bouwen ziekenhuis. Jan Witvoet vertrekt als voorzitter van de militaire vakbond VBM/NOV. "Natuurlijk ontkomt de krijgsmacht niet aan vergrijzing, maar ze moet niet uitgroeien tot een rollatorbri- gade", zegt de scheidende vakbonds bestuurder in de Helderse Courant. Architect Edzo Bindels van bureau West 8 lanceert ideeën voor woning bouw aan de Weststraat tussen de Nieuwe Kerk en het Studiehuis op de hoek met Hoofdgracht/Kanaalweg. Opvallend in de plannen is de hout zaagmolen op de plek van de oude school. Tot 1863 stond daar al een molen. Marinus Vermooten publi ceert een opvallende aflevering van zijn rubriek Terugblik in het Helders Weekblad van 12 april. Vermooten schrijft over de Sound Track Club die op 9 april 1967 in de sporthal aan de Sportlaan een danswedstrijd voor beatgirls houdt. De organisator van Mast op zr ms Bonaire wordt geplaatst (foto Ruud Claessen). Studiehuis Molenplein moet wijken voor woningbouw (foto Ruud Claessen). de danstest was niemand minder dan Daan Groot, anno 2007 een gekend ondernemer in Den Helder. Het CWI, het vroegere Arbeidsbu reau, zet zaterdag 14 april een grote banenmarkt neer in de stadshal van schouwburg De Kampanje. Het evenement trekt meer dan 1500 bezoekers. Het bedrijfsleven in de Noordkop heeft vooral behoefte aan 98

Levend Verleden - Den Helder | 2008 | | pagina 28