telt 146 bemanningsleden, kan 555 mariniers vervoeren, 32 tanks en 6 helikopters. Ook een nieuw schip voor het KNRM-station Den Helder. De Dorus Rijkers wordt vervangen door de Joke Dijkstra. De nieuwe reddingsboot is groter en heeft meer vermogen. Operettevereniging Harmonie houdt wegens een tekort aan leden na 114 jaar op te bestaan. De eens zo bloei ende en sprankelende vereniging gaf al sinds twee jaar geen uitvoering meer. Een van de factoren die bij droeg aan de teloorgang, was de in stelling van een leeftijdsgrens. Wie 65 werd moest vertrekken. Zo ontstond een groep oud-leden. Maar die voel den zich nog jong genoeg om verder te zingen en richtten een nieuw koor op: Harmonie Plus. Ironisch genoeg verzorgt dit seniorenkoor geregeld optredens in Den Helder. In de categorie klein bier past het Helders kampioenschap bommetje vrije stijl in zwembad De Schots. Voor de wat oudere lezers onder ons: een bommetje is het verschijnsel waarbij iemand, door in het water te sprin gen, een waterzuil doet opspringen. Richard Frank doet het meeste water opspatten. Paul Wijker (36) krijgt van burge meester Faber het draaginsigne ge wonden opgespeld. Dit wegens zijn bewezen diensten in de Bosnië en Kosovo. Wijker maakte als landmach- ter drie missies mee in het voormalige Joegoslavië. Hilda Raasing is de nieuwe gemeen tesecretaris, tegenwoordig algemeen directeur geheten. Het echtpaar Ida en Bart Hendriks verhuist na 55 jaar wonen in de Sluisdijkstraat naar een verzorgingsflat aan de Timorlaan. De huisartsen Edo Hobbelt, Frank van Huijstee en Lo Krom stoppen ermee. Stefan Hulman (41, VVD) loopt zich warm als nieuwe burgemeester van Den Helder. Annie Scheer-Velthuis viert haar 102e verjaardag. Daar heeft ze niet bewust iets voor gedaan. 'Ge woon gezond leven', vertrouwt ze een verslaggeefster van de Helderse Cou rant toe Ruud Claessen Zeevaartschool verkocht aan Woningstichting. 71

Levend Verleden - Den Helder | 2007 | | pagina 39