Helderse brandweer verhuist van de Polderweg naar een hypermoderne kazerne aan de Bastiondreef. Libéma uitgespeeld en behoort ook de naam Cape Holland tot het verle den. De oude rijkswerf heet voortaan weer Willemsoord. Ook het thema Verenigde Oost-Indische Compagnie wordt losgelaten. Met de wisseling van de wacht dienen zich nieuwe ondernemers aan. Zo komt er een bowlingcentrum op de voormalige marinewerf. Althans, dit is men van plan. Goed nieuws voor varende monu menten. De gemeente steekt - uit gesmeerd over tien jaar - een half miljoen euro in de restauratie van het 19e-eeuwse schroefstoomschip Bonaire. 'Weekblad weg uit Den Helder', kopt de Helderse Courant van zaterdag 3 maart. Typisch een gevalletje van een vlag die de lading niet dekt. Het kan toor van het Helders Weekblad ver huist weliswaar naar Anna Paulowna, maar de huis-aan-huiskrant zelf blijft in Den Helder verschijnen en wel een oplage van ruim 36 duizend exem plaren per week, oftewel driemaal de oplage van de Helderse Courant. De Structuurvisie Julianadorp 2020 voorziet een florissante toekomst voor het bijna 100-jarige dorp in het Koegras. De pittoreske oude dorpskern moet een verblijfs- en vermaakscentrum worden. De Van Foreestweg gaat het oude dorp als een 'parelsnoer'verbinden met het strand- toerisme. Zeestad is de naam van de projector ganisatie die het stadshart, de stelling en Nieuw-Den Helder centrum onder handen moet nemen. De organisatie krijgt groen licht van de gemeente raad. Het Gemini Ziekenhuis blijkt het doelwit te zijn van dieven. Zo zijn er in een paar maanden tijd vijftien computers gestolen. Tjitske Biersteker (ChristenUnie) en Frans Klut (D66) zijn Helderse kandidaten voor een zetel in de Pro vinciale Staten. Willem van de Paard (PvdA) ook, zij het dat hij al deel uit maakt van de Staten en de twee eerst - genoemden niet. Alledrie zien hun missie mislukken, want ze vergaren te weinig stemmen. Van der Paard verlaat de Staten met een koninklijke onderscheiding en de zilveren legpen ning van de provincie Noord-Hol land. De gewraakte nieuwe schoolnamen Peil 10 tot en met 40 (zie een eerdere editie van deze rubriek) zijn definitief van de baan. Het voortgezet onder wijs krijgt namen als Lyceum aan Zee, Beroepsonderwijs aan Zee en de Mavo aan Zee. Peil 40 voor het lyceum en Peil 10 voor het praktijk onderwijs werden als stigmatiserend gezien en ontlokten begin januari een storm van protest. Een historische optocht op maandag 12 maart. Het gehele wagenpark van de gemeentelijke brandweer rijdt van de oude kazerne aan de Polderweg naar de hypermoderne kazerne aan de Bastiondreef. Zoals te doen ge bruikelijk bij overheidsprojecten valt de nieuwbouw duurder uit dan was begroot. Het zou gaan om een mil joen euro. Hoe dan ook, Den Helder is een beeldbepalend en modern ge bouw rijker. Ander gebouwennieuws betreft de verkoop van de oude zeevaartschool aan Woningstichting. De sociale wo ningverhuurder wil het monument inrichten als kantoorgebouw. Een opmerkelijke verwikkeling in kerkelijk Den Helder. De rooms-ka- tholieke pastoor Franklin Brigitha verzet zich -zoals het dagblad het omschrijft - tegen 'toevoeging van de sacramenten van brood en wijn' aan de gezamenlijke diensten met protes tanten in de Vredeskerk. Het Apostolisch Genootschap bestaat 125 jaar in Den Helder. De Helderse Historische Vereniging verrast een breed publiek met een editie in boekvorm van haar kwar taalblad Levend Verleden. De spe cial staat in het teken van het 400e geboortejaar van Michiel de Ruyter. Voorzitter Pieter Blank van de HHV overhandigt het eerste exemplaar aan de commandant zeestrijdkrachten vice-admiraal Kelder. De hr ms Johan de Witt is de nieuw ste en tevens grootste marinebodem. Halverwege maart doet het schip voor het eerst thuishaven Den Hel der aan. Het nieuwe paradepaard kost de belastingbetaler 280 miljoen euro, maar daar krijgt de Koninklijke Marine wel wat voor. Het amfibische transportschip is 176,5 meter lang, 70

Levend Verleden - Den Helder | 2007 | | pagina 38