ten goede komen. 'De tijd van kletsen is voorbij, aan de slag!', zo luidt de strijdkreet. Wat de dames en heren beslissers komt te staan op een te recht commentaar van chef-redactie Ronald den Boer van de Helderse Courant. Wie kletsen er nu eigenlijk?, vraagt hij zich af. De burgers van Den Helder of de deskundologen die de arme stad sinds jaar en dag verlossing komen brengen? De verbreding van de vroegere onder- zeedienstkade wordt gegund aan Bal last Nedam. Kosten: 13 miljoen euro. Bericht uit de Helderse politiek: Anne Gé Zee stopt op doktersadvies als gemeenteraadslid voor GroenLinks. Ook de - volgens haar zeggen - ver ziekte sfeer en het bekvechten in de Helderse politiek spelen een rol in haar besluit om te vertrekken. De Huisduiner begraafplaats is een van de oudste van ons land, maar vooralsnog wordt het kerkhof een rijksmonumentale status onthouden. Er bestaat namelijk een stop op de toekenning van het felbegeerde cer tificaat. De restauratie van het ruim 150 jaar oude stadhuis aan de Kerk- gracht nadert haar voltooiing. De nieuwe eigenaar Huib Broeke heeft miljoenen gestoken in het anderhalf jaar geleden door brand getroffen monument. De zakenman verdient alle lof voor zijn inspanningen. Ove rigens: wie het oude raadhuis als kan toorgebouw wil huren, moet op jaar basis wel een lieve duit meebrengen. Er gaan stemmen op om het monu ment weer een bestemming te geven als gemeentelijk kantoor Dat zou een fantastisch Helders visitekaartje zijn, wordt allerwegen hardop gedacht. Vooralsnog reageert het stadhuis aan de Bijlweg niet echt happig. Bedroefd is men trouwens op het stadhuis over de uitkomst van het onderzoek getiteld 'De Staat van de Gemeente', uitgevoerd door enkele landelijke ad viesbureaus. Helderse burgers blijken geen hoge pet op te hebben van hun vroede vaderen. Ze krijgen het cijfer 4,2 toebedeeld. Voorzitter Gerrit Janssen van de Helderse hengelaars op nieuwe vissteiger aan de Huisduinerweg. De burger als klant van de gemeente geeft echter een 6,5 en dat mag als troost dienen. Goed nieuws van het horecafront; café De Bank in De Schooten tapt het beste Heinekenbiertje van ons land. Uit een andere feesthoek komt het bericht dat het educatieve natuur- centrum De Groene Poolster door carnavalsvereniging de Krabbetuk- kers verheven is tot heerlijkheid van Waaienburg. Directeur Gerrit Seegers van Woningstichting valt het ridder schap in de orde van de Zilveren Krab ten deel. Dezelfde directeur Seegers is zaterdag 10 februari gastheer van een groot publiek dat het nieuwe woonplein van Woningstichting komt bekijken. Het is een fraaie overdekte plaza achter gebouw De Vijfsprong, waar de corporatie haar hoofdkantoor heeft. Aan het plein is de woonwinkel gevestigd. Huurders en woningzoe kenden kunnen er ook voor andere diensten van Woningstichting terecht. De Hengelsportvereniging Den Hel der is in haar nopjes met nieuwe vis- steigers aan de Huisduinerweg. Arnold Bezuyen (42) zong als zeven jarig jochie bij jeugdoperettevereni- ging De Lentebloemen. Anno 2007 is Bezuyen een internationaal gevierd operazanger. Zondag 25 februari geeft Bezuyen een recital in Hippo- lytushoef. "Dit is het zout in de pap", zegt de tenor in het dagblad. Niels van Heteren (10) komt uit de bus als voorleeskampioen van de regio Den Helder/Texel. Hij mag door naar een regionale kwartfinale in Alkmaar. Het echtpaar Nolting en de heer en mevrouw Bode vieren hun diamanten huwelijk. Jack Huurman overlijdt op 57-jarige leeftijd. Hij was wapenhersteller van beroep, nam als jonge vijftiger om ge loofsredenen ontslag om zich vervol gens met hart en ziel in te zetten voor kansarme jongeren, vooral in Nieuw- Den Helder. Als straathoekwerker viel hij op door zijn dreadlocks, het zoge heten rastakapsel. Huurman werd ook wel de Jackman genoemd. Maart 2007 Het Helderse inwonertal vertoont al jaren een overwegend dalende lijn. Per 1 maart telt de gemeente 58.127 inwoners, 36 minder dan per 1 febru ari 2007. De maand maart zet verder in met het nieuws dat het Friese 'ballenbakbedrijf' Ballorig het at tractiepark Cape Holland overneemt. Daarmee is de rol van ondernemer 69

Levend Verleden - Den Helder | 2007 | | pagina 37