Inhoud Harry Mulish is onlangs 80 jaar ge worden. Zijn "Ontdekking van de Hemel" beslaat ook nog een vierde deel"Het Einde van het Einde". In mei 1947 viel de beslissing dat Den Helder de Marinebasis van ons land zou worden en "daarmede werd vaste grond onder de voeten verkregen". Als we voor de (her)ontdekking van Den Helder ook eens 80 jaar nemen, dan kunnen we in mei 2027 het boek over de herinrichting van het stadshart sluiten. Toepasselijk lijkt me dan om op 8 mei 2027 het grote feest van de herontdekking van Den Helder te vieren. Dan kan de bevrijdingsdag, immers in Den Helder drie dagen na de nationale bevrijding, een geheel nieuwe betekenis krijgen en heeft het gemeentebestuur nog drie dagen extra respijt. Noteert u het alvast in uw agenda. En mocht u twijfelen aan uw eigen "Einde van het Einde": Houd moed! Pieter Blank Voorzitter n.b. Op woensdagavond 21 novem ber zal de jaarlijkse ledenvergadering plaatsvinden. Ditmaal weer in het fort Kijkduin en ook Jan Bremer zal weer spreken ...over zijn nieuwe boek! 2 Van het bestuur (Pieter Blank) 4 Honderdvijftig jaar gasleiding in Den Helder (Rens Schendelaar) 10 Ouderhuis (Jan Limburg) 11 Zr. Ms. Schroefstoomschip 4de klasse 'Bonairo' (Jan Klootwijk en Dick Vries) 16 Stelen of organiseren (L. Lasschuyt) 19 Het levensverhaal van visserman 'Ome Henk Bais' 3 (Jan T. Bremer) 21 wandelen in Den Helder (7) (Jan Limburg) 23 Mijn jeugd vanaf 1929 t/m de oorlogsdagen van Wereldoorlog II (Marian Priem-Ewalt) 26 Over orde en tucht gesproken (Will C. Thijssen) 28 Hedendaagse Historische Voorvallen (Ruud Claessen) 30 Boekbespreking (Jan T. Bremer) 32 Overzicht van uitgegeven boeken in de Helderse Historische Reeks

Levend Verleden - Den Helder | 2007 | | pagina 5