Lezers reageren J.P. Coenschool Naar aanleiding van het artikel over de J.P. Coenschool graag een aanvulling. De school werd in 1973 opgeheven na 25 jaar dienst te hebben gedaan. Na sluiting werden twee lokalen gebruikt als kleuterschool; vermoedelijk is er een muur gesloopt omdat het een groot lokaal was. In die tijd waren de kleuterklassen nog zelfstandig en niet geïntegreerd in het basisonderwijs. In 1976 werd ik aangesteld om het schooltje schoon te houden. Dit ge beurde na schooltijd. Later kwam er een dependance bij van de Juliana- school (pc-onderwijs) die aan de over kant stond. Zij hadden hier een klas zitten van de middengroep. Zo had ik nu drie lokalen bij te houden en was ik ook nog 'ambtenaar'! Ik had de ijver om ook de tafeltjes schoon te houden. Wat er allemaal 'opgekalkt' werd. Maar dat was niet meer bij te houden En dan had je in de zomervakantie nog de grote schoonmaak. Maar later gingen de kleuterschool en de dependance er weer uit, zodat ik mij daar vijfjaar heb beziggehouden. Trouwens het schoonmaakwerk ging over naar een bedrijf. Zoals in het artikel stond zit er nu een tandartsenpraktijk en een peu- terspeelzaal.Maar wat er ook in zit is een dependance van de Wijndwijzer- school. Sinds de opening van de J.P. Coen school zijn we vijfenzeventig jaar ver der en heeft de school zijn nut tot nu toe goed bewezen. Moge het gebouw nog lang blijven bestaan en niet in handen vallen van de slopers De J.P. Coenschool, circa 1950. De dependance van de RK basisschool de Windwijzer in het lokaal van de vroegere tweede klas van de J.P. Coenschool. L.C.(Bart) Pompert 68

Levend Verleden - Den Helder | 2007 | | pagina 6