Van het bestuur Geachte stadsgenoten, Weer een 'gewoon' nummer! Niets mis mee. Maar het vorige was natuur lijk wel een toppertje. Heel veel goede reacties; vooral ook van de leden zelf. De complimenten kunnen zo door naar de redactie. Het themanummer over Michiel Adriaensz de Ruyter is over het hele land verspreid. Ook in de winkels gaat de verkoop goed. De uitgave was ook prima 'getimed', want de activiteiten in het kader van het De Ruyter-jaar kwamen net goed op gang. Al met al een prachtige promo tie voor onze vereniging. En indirect dus ook voor onze stad. En goede promotie heeft onze stad toch hard nodig. De lente is sinds april volop uitgebroken. Het zijn gewoon zomerse tijden. Hoe fraai is niet onze stad met al die frisse groene lentekleuren? De prachtig gerestau reerde gebouwen van de Oude Rijks werf liggen er toch schitterend bij onder een strak blauwe hemel. Als u deze editie van het Levend Verleden in uw bus ontvangt is het historisch weekend weer aanstaande; terug van weg geweest. Het wordt vast een prima en druk bezocht evenement dat niet meer van de kalender mag verdwijnen. 'Niet meer mag verdwijnen' zal meer het devies moeten worden voor de komende jaren. Zo was laatst, voor mij totaal onverwacht, de doorgang bij het Boerenverdriet tussen het bas sin en de Binnenhaven weer open gemaakt en operationeel. Ik ging er eigenlijk vanuit dat het technisch amper, en slechts na hoge kosten, nog mogelijk was. De praktijk blijkt gelukkig anders. De sluis moet voor structurele opening nog wel wat aan passingen ondergaan. Maar technisch en financieel bezien mag dat geen be letsel meer zijn. De doorgang bij het Boerenverdriet zal van de Binnenha ven echt de gehoopte passantenhaven maken en gezellige reuring geven in de directe omgeving. Prima promotie voor Den Helder dus. 'Niet meer mag verdwijnen' geldt ook voor het gebruik van het oude stad huis aan de Kanaalweg. Schitterende verbouwing door de plaatselijke on dernemer met hart voor de stad. De gemeente kan er zo weer in; zeker met de representatieve inrichtingen van de raads/trouwzaal en de werkvertrek ken van Burgemeester en Wethouders met hun ambtelijke ondersteuning. Ik weet zeker dat het opnieuw betrekken van het 'oude' stadhuis een gevoel van 'weer thuiskomen' bij velen zal oproe pen. En weer prima promotie voor Den Helder dus. Maar 'niet meer mag verdwijnen' hoeft niet altijd groot te zijn. Tot mijn grote vreugde zag ik dat in het fraai opgeknapte Churchillpark nu ook het hekwerk op het bruggetje naar het eilandje is teruggeplaatst. Jaren lang hebben de resten van het oude hekwerk in hun schanieren gehangen totdat het enige tijd geleden waar schijnlijk definitief van ellende in de vijver is gestort. Nu is een klassiek hekwerk als een feniks uit haar as her rezen. Goed dat er nu ook aandacht is, gelukkig zonder veel bombarie overigens, voor de kleinere zaken die Den Helder mooier kunnen maken. Als u nog zo'n Helders 'vergeten' klei nood weet, breng me alstublieft op de hoogte. 'Niet meer mag verdwijnen' betekent natuurlijk eveneens stoppen met de grote sloopgolf. Het is genoeg geweest in het centrum, denk ik zo. Het devies kan ook zijn: 'vernieuwbouwen'! Het huidige station heeft niet dezelfde uitstraling als het oude, maar het is toch een behoorlijk karakteristiek ge bouw dat qua architectuur best in z'n tijd past. Het staat echter behoorlijk kaal op z'n locatie. Een mooie groene aankleding met hoogwaardig plant soen en heesters zal al een behoorlijke slag voorwaarts zijn. Hetzelfde geldt voor het oude postkantoor. Laat het geraamte staan, zet er een mooi dak op en geef het een warme uitstraling voor wat betreft de gevels. Het ge bouw zal een verdere versterking wor den van de afgelopen jaren eveneens met dezelfde aanpak opgewaardeerde Vijfsprong. Prima staaltjes toch van vernieuwbouw; en niet onbelangrijk: ook sneller te realiseren met minder kosten! 'Sneller te realiseren met minder kosten' geldt natuurlijk ook voor deze editie t.o.v. de vorige. Toch verwacht ik dat de redactie u ook nu weer zal weten te verrassen. Ik wens u veel leesgenoegen toe. Met Helderse groet, Pieter Blank voorzitter 66

Levend Verleden - Den Helder | 2007 | | pagina 4